Fabián Berka pokřtil album Divoko, s DON BON zaplnil pražské Elpíčko

Vydáno 2022-04-21 23:19:07

Fabián Berka pokřtil v pražském Elpíčku své album Divoko. Jeho kmotry se stali zpěvákovi kamarádi z kapely DON BON, jejichž bubeník byl zároveň producentem celé desky. Ta zaznamenává nejlepší písně, které hudebník za poslední léta napsal. "Nahrával jsem ji s Petrem Matouškem, míchal v Rooftop studiu u Ondry Žatkuliaka, vokály mi na CD zpívala Kristýna Sinová, celé Divoko a merch ilustrovala Míša Musílková a s textovou kampaní na Startovači mi pomáhala Kristýna Šestáková. Bez těchto lidí by deska možná ani nevznikla," poděkoval Berka, který si na koncertu střihl také několik skladeb akusticky.

Jak zároveň uvedl, vznik alba nejvíce ovlivnila jeho pěší tour po České republice, kdy pouze s kytarou na zádech vyrazil ze Železné Rudy do Znojma. "Hrál jsem různě po cestě v městech, ale i pro sebe, srnky, jeleny a louky. Tehdá padla hlavní inspirace pro Divoko."

Foto: Lukáš Zima
Témata: Fabián Berka, Divoko, album, křest, koncert

Fabián Berka pokřtil album Divoko, s DON BON zaplnil pražské Elpíčko Fabián Berka pokřtil album Divoko, s DON BON zaplnil pražské Elpíčko

Zobrazit fotogalerii (81)

zavřít