Fingers Up 2016: Swim Deep, Holy Esque, Kamp! i Tata Bojs a KLARA.

Vydáno 05.05.2016 | autor: Ondřej Bambas

Festival Fingers Up představí 9. - 10. července v Morava Campu Mohelnice svůj šestý ročník. Mezi letošní headlinery patří řada zahraničních interpretů a Luno, KLARA. nebo Tata Bojs jako zástupci domácí scény.

Fingers Up 2016: Swim Deep, Holy Esque, Kamp! i Tata Bojs a KLARA. Festival Fingers Up láká do Mohelnice na skvělou atmosféru i doprovodný program

Organizátoři se loni rozhodli změnit styl a dramaturgii festivalu. Do Mohelnice dovezli součásná jména indie scény jako nebo The Wombats a zajímavým programem v kempovém areálu nastavili novou etapu svého působení. Díky dobrým názorům a hodnocení se bude festival i nadále snažit rozšiřovat spektrum svých možností a nově tak letos nabídne návštěvníkům možnost bezhotovostního placení.

LIVE: Fingers Up: Když ani MØ s The Wombats nepřesvědčí k návštěvě

V rámci hudebního programu představí Fingers kapely z Velké Británie, Nizozemí, Polska nebo Slovenska. Z Birminghamu přijedou Swim Deep, kteří se u nás představili v rámci showcaseové stage na Rock For People již v roce 2013. V té době měli teprve před vydáním debutu Where The Heaven Are We. Desku doplnili loni druhou nahrávkou nazvanou Mothers. V rámci stejné akce, jen o rok později, vystoupili v Hradci Králové Holy Esque. Přestože tito Skotové existují téměř stejně jako britští Swim Deep, svou debutovou desku si nahráli až nyní. At Hope's Ravine sbírá od vydání vesměs pozitivní recenze a ukazuje, že se vyplatilo s vydáním počkat.

Progresivní nizozemskou scénu zastoupí My Baby. Skupina v čele s charismatickou zpěvačkou Cato van Dyck hraje neotřelý mix blues a psychedelického rocku v moderním pojetí. Pražskému publiku se představila již loni v prosinci, v létě kromě Fingers Up zajedou na Pohodu nebo Colours. Z Polska se k nám opět vrátí elctro-indie trojice Kamp!, která po červnovém miniturné ve čtyřech městech přijede zahrát na velkém pódiu mohelnického Morava Campu. Již dříve oznámené interprety domácí scény Tata Bojs, PSH, VR/Nobody nebo Luno doplňuje slovenská skupina Nvmeri.

vložte odkaz, text nemažte

Vstupenky se dají v současnosti pořídit od 490 Kč, v prodeji jsou na vybraných místech také vstupenky s limitované designové edice. Kompletní informace o programu, možnostech ubytování a jednotlivých předprodejích naleznete na webových stránkách.

tz, Ondřej Bambas, foto: www.klapper.cz

zavřít