Free Mondays v Roxy budou v květnu multižánrové. Vystoupí James And The Butcher, Middlemist Red nebo The Micronaut

Vydáno 02.05.2017 | autor: redakce

Poslední měsíc Free Mondays se blíží a s ním nabitý program. V Roxy se představí kombinace electra a rocku v podobě James and the Butcher, psychedeličtí Middlemist Red, ukrajinský indie-rock Love'n'Joy, NoD pak potěší především všechny milovníky experimentální elektroniky - do Prahy se totiž vrací The Micronaut.

Free Mondays v Roxy budou v květnu multižánrové. Vystoupí James And The Butcher, Middlemist Red nebo The Micronaut Ukrajinští Love'n'Joy vystoupí v Roxy v druhé polovině května


8. 5. - James and The Butcher (IT), support: Nikitin

Italský projekt James and the Butcher v čele se zpěvákem James Dini určitě zaujme především ty, kteří byli loni na The Last Fight. Tyto dvě formace spojuje právě frontman. The Last Fight měli tu možnost předskakovat kapelám jako Coldplay a We Are Scientist, což jasně vypovídá o jeho/jejich kvalitách. James and the Butcher je na scéně teprve chvíli, ale svou osobitou kombinací rockové hudby s elektronikou se pomalu dostávají do hledáčku širší veřejnosti. Italskou trojici tvoří vokály, kytary, bicí a tajemný "The Butcher", který přidává alternativní elektronickou příchuť kláves a padů. Kdo se pod tajemnou maskou skrývá nikdo neví, ale třeba se to na Free Mondays dozvíme.

SOUTĚŽ: 2 x 2 vstupy na Loutka 50 Bday


15. 5. - Middlemist Red, support:The Midnight Barbers

Middlemist Red je psychedelická rocková kapela, založená v roce 2012 v Budapešti v Maďarsku. Jejich hlavní inspirací jsou nová vlna kapel jako The Horrors, The Black Angels, Tame Impala, ale také The Doors. V roce 2013 vydali své debutové EP As If You Could Mess This Up, díky kterému si získali pozitivní reakce, stejně tak potom skladba Single Switcheroo. Díky ní vyhráli mezinárodní soutěž Young Guns a o jejich úspěchu za hranicemi Maďarska už nebyl pochyb.  Za sebou mají hraní na festivalech jako je Sziget, EXIT, Rock For People a VOLT Festoval nebo po boku kapel jako Wooden Shjips nebo The Black Lips. S prvním albem Supersonic Overdrive se vydali na evropské turné, jednou ze zastávek byla i Praha a tak se po po dvou letech vrací na místo činu - tentokrát opět s novým materiálem.

22. 5. - Love'n'Joy (UKR), support: The Sculptures

Ukrajinská scéna má c nabídnout! Na Free Mondays míří kapela Love'n'Joy. Ta začala fungovat v roce 2010. Tihle mlaďoši kombinují inteligentní pop a 70's zvuk - kytarový groove a trochu vintage synťáků. Svou inspiraci hledají v idolech jako jsou Led Zeppelin nebo Jimmy Hendrix. Vampire Weekend, The Strokes, Interpol, Babyshables, ale i třeba šmrncovní pasáže připomínajicí Young Fathers. Tak nějak by se dal popsat zvuk Love'n'Joy.

29. 5. - The Micronaut live (ger, 3000°), support: TMA @ NoD

Do Prahy se vrací německý producent Stefan Streck aka The Micronaut. Multižánrový umělec, který tvoří chytlavé melodie, střídá je s více atmosferickými doplněnými vokály, samply a kytarou. Techno romantik a "one-man orchestra". Jeho letošní už třetí album Forms vzbudilo velmi příznivé ohlasy a tak se představil už na začátku roku během Festivalu Spectaculare po boku Nathan Fake. Během jeho live setu zapojuje elektrickou kytaru, svůj zefektovaný hlas a naposledy přivezl i temňckou VJ show. Kdo ujíždí na projektech jako Aparat, Moderat,Trentemøller, Extrawelt, Nathan Fake nebo Max Cooper, tenhle mužík z Lipska by mu určitě neměl uniknout.


Témata: Roxy, Free Mondays, kluby, koncerty

zavřít