Gaia Mesiah vydává živák jako album. Křest bude 6. února v Lucerna Music Baru

Vydáno 04.02.2020 | autor: redakce

Refresh In Golden Hive (Live) - tak se jmenuje speciální živé album Gaia Mesiah, které vyjde 5. února. Ten stejný den jej v předpremiéře představí v plzeňském Divadle Pod Lampou. Hned 6. února Gaia Mesiah album pokřtí v pražském Lucerna Music Baru za podpory ekvádorských indiánů Pedra a Carla, které pamětníci znají už z počátků kapely, a české rap metalové skvadry Phatlip v roli předkapely.

Gaia Mesiah vydává živák jako album. Křest bude 6. února v Lucerna Music Baru Gaia Mesiah vydává živák jako album. Křest bude 6. února v Lucerna Music Baru

Následně se se svou novinkou vydají na 2020 Refresh Tour, jediné turné letošního roku, se kterým v průběhu února a března zamíří na dalších 13 míst v Čechách i na Moravě.

V Plzni udeřila dívčí síla. Na pódiu to rozjely skupiny Gaia Mesiah, Matahari a Anacreon

Členové Gaia Mesiah po loňském kladném přijetí alba Excellent Mistake, které aktuálně postoupilo do užších nominací v Anketě Žebřík v kategorii nejlepší album, se rozhodli natočit atypické „best of“ album. Refresh In Golden Hive (Live) vzniklo ve studiu Golden Hive v režii dvorního producenta Amaka Goldena. Kapela na něm přináší deset starších songů z prvních tří alb, leckdy po dílčí úpravě. Vše je natočeno na jeden zátah naživo, páteřní songy jejich koncertů jsou tak zachyceny v autentické atmosféře.

„Po minulém turné jsme cítili obrovskou radost ze společného hraní, jsme napumpovaní energií, a proto jsme se rozhodli, že některým starým peckám dáme novější ohoz a trochu je refreshneme,” objasňuje kytaristka Santa Morella vznik alba. Dodejme, že nové studiové album plánují na příští rok. Album bude od zítřka k dispozici na tradičních digitálních platformách.

Gaia Mesiah křtila desku s energií sobě vlastní: Marky Rybin byl plný Lucerna Music Bar

Koncerty následného turné budou postaveny právě na desítce písní z nového alba, doplněné o pár dalších kousků z archivu i několik songů z novější tvorby. Poté co opustí pódium, plánují dámy i jejich kolega zůstávat v klubech a setkávat se s příznivci. Chystají se také sáhnout do svých osobních hudebních šuplíků a coby Gaia DJs připravit následnou rockotéku, takže každý koncert bude vlastně velkou komplexní párty s kapelou. Na fanoušky na koncertech čeká vedle nového alba i nová kolekce merchandise.

REFRESH TOUR 2020

05/02 Plzeň / Divadlo Pod Lampou
06/02 PRAHA / Lucerna Music Bar
08/02 LITVÍNOV / Attic
14/02 VROUTEK / Zkušebna
15/02 LIBEREC / Bunkr
21/02 ÚSTÍ NAD LABEM / Doma
28/02 FRÝDEK MÍSTEK / Stoun
29/02 NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ / Kulturní dům
06/03 KUTNÁ HORA / Česká 1
07/03 PARDUBICE / Žlutý pes
13/03 VYSOKÉ MÝTO / M Klub
14/03 ČESKÉ BUDĚJOVICE / klub K2
20/03 PÍSEK / Divadlo pod čarou
21/03 PRACHATICE / klub Kandlák
26/03 BRNO / Fléda

Text: TZ

Témata: Gaia Mesiah, živák, album, Refresh In Golden Hive (Live), turné

zavřít