Half Waif provoní pražské Chapeau Rouge levandulí, zahraje i v Brně

Vydáno 08.06.2018 | autor: redakce

Americká synthpopová písničkářka a producentka Nandi Rose Plunkett aka Half Waif se na podzim vrací do České republiky na své první evropské koncerty v roli headlinera. Její energicky melancholický pop roztančí 14. září diváky v brněnském Kabinetu Múz a o den později 15. září pak i v pražském Chapeau Rouge. V obou klubech přestaví letošní debutovou desku Lavender.

Half Waif provoní pražské Chapeau Rouge levandulí, zahraje i v Brně Half Waif provoní pražské Chapeau Rouge levandulí, zahraje i v Brně

Poprvé jsme ji tu mohli zastihnout jako support Iron & Wine, kdy téměř roztančila a zvedla ze židlí diváky usazené v křeslech divadla Hybernia. Sama Half Waif mluví o své desce jako o talismanu připomínající, že jakékoliv nesnáze nikdy nejsou tak hrozné, aby nešly překonat. Její název Lavender odkazuje na jednu z prvních dětských vzpomínek, kterou Plunkett má na svou babičku Ashu. Ta totiž vždy ze zahrady utrhla kousek levandule a hodila jej do vroucí vody, aby provoněla celý dům. Přestože Asha nedávno zesnula, deska jejím odchodem ovlivněná není.

Chapeau Rouge interview: Příští rok oslavíme 100 let od otevření klubu

Lavender se spíše věnuje vztahu k ostatním lidem a nalézání si domova v sobě samém. Je o neustálém opouštění druhých i vítání nových přátel, o odstrkování blízkých a opětovném volání po jejich návratu. Jedinou jistotou v tomto životním koloběhu je podle Half Waif náš vlastní domov, který si tvoříme uvnitř sami sebe. Tohle hledání ukotvení a jistoty v proměnlivém životě se pro Plunkett stalo tématem už v dospívání. Je totiž dcerou indické imigrantky a otce s irsko-švýcarskými kořeny. A právě náš vnitřní svět se rozhodla americká umělkyně rozvonět kolekcí konejšivých písní dodávající útěchu i odvahu.


 
Před tím, než se Half Waif vydala na první tour, stihla objet několik koncernů s Iron & Wine i s písničkářkami Julien Baker a Mitski. Stejně jako oni vyniká autorka sílou napsat strhující autobiografický příběh, oproti všem zmíněným jde její tvorba popovějším směrem. Jak píše magazín Pitchfork ve své 7.8/10 recenzi: "Jde o pozoruhodné album s hluboce vykreslenými osobními příběhy v doprovodu krásně vrstveného současného popu."

Vstupenky v cenovém rozmezí 180 - 250 korun jsou k dostání na webu Fource, v síti GoOut.cz a také v síti Ticketmaster (pouze Praha).

tz, jm

Témata: Half Waif, Chapeau Rouge, Lavender

zavřít