Hans Zimmer ukázal v O2 areně svůj svět. Zahrnoval Piráty z Karibiku, Temného rytíře a další slavné filmové melodie

Vydáno 2019-04-15 12:30:19

Jeden z nejvýznamnějších filmových skladatelů současnosti Hans Zimmer si pro fanoušky v pražské O2 areně přichystal unikátní program. Své skladby představil upravené pro symfonický orchestr a doplněné o projekce z filmů. Audiovizuální zážitek pod názvem The World of Hans Zimmer byl velkolepý. Trochu škoda, že se Zimmer turné osobně neúčastní, jako tomu bylo u těch předešlých. I přesto byl v pauzách mezi songy vidět v animacích, ve kterých uváděl jednotlivé skladby. Jednu dokonce odehrál na klavír v doprovodu se živým symfonickým orchestrem.

Bezmála tříhodinový koncert zahájila skladba ze snímku Temný rytíř. Následovaly melodie z filmů Pearl Harbor, Šifra Mistra Leonarda, Madagaskar, Kung Fu Panda, z animované pohádky Lví král či oblíbená znělka Pirátů z Karibiku. Symfonický orchestr pod vedením dirigenta Gavina Greenwaye si za svůj výkon vysloužil oprávněný standing ovation.

text: Dominik Pavliš, foto: Aneta Puteani

Témata: Hans Zimmer, O2 arena, Piráti z Karibiku

Hans Zimmer ukázal v O2 areně svůj svět. Zahrnoval Piráty z Karibiku, Temného rytíře a další slavné filmové melodie Hans Zimmer ukázal v O2 areně svůj svět. Zahrnoval Piráty z Karibiku, Temného rytíře a další slavné filmové melodie

Zobrazit fotogalerii (15)

zavřít