Hit s Xindlem X už má, teď se Mirka Miškechová pokusí uspět jako Schizofrenik - optimista

Vydáno 15.12.2015 | autor: redakce

Kdo by neznal megahit Cudzinka v tvojej zemi, který spolu s Xindlem X nazpívala talentovaná Slovenka Mirka Miškechová. Ne všichni ale vědí, že loni vydala i své debutové album. To nyní vychází v reedici a s ambicemi získat si i české posluchače. 

Hit s Xindlem X už má, teď se Mirka Miškechová pokusí uspět jako Schizofrenik - optimista Xindl X a Mirka Miškechová na Retro Tour. Foto: Kamush Ostružinová

Rodačka z Povážské Bystrice Mirka Miškechová poslední tři roky žije na cestách mezi Českou a Slovenskou republikou. U nás hraje s Xindlem X, v Bratislavě studuje žurnalistiku. "Jsem schizofrenik - optimista, stejně jako moje debutové cédéčko. Kdysi jsem byla víc schizofrenik, teď jsem pro změnu zase víc optimista. Míním to tak zachovat i do budoucna, i když současná doba je hodně neoptimistická. Ráda si vymýšlím příběhy a písničky, protože je to jednak sranda, jednak se na tom dá postavit profese zpívající autorky," říká mladá písničkářka.

Xindl X roztleskával Mahenovo divadlo, v Brně byl plný elánu

Sama skládá a hraje vlastní písně. Její skladby mají v sobě vtip, nadsázku a neotřelý humor. V roce 2014 zazářila vystoupením na festivalu mladých interpretů Czechtalent 2014 Zlín, na kterém kdysi uspěl třeba Tomáš Klus. Poté jí vyšlo debutové album Schizofrenik – optimista a představilo tak Mirčiných dvanáct původních autorských novinek.

V těchto dnech vychází album v reedici, v novém remixu, se speciálním bonusem - duetem s Xindlem X Cudzinka v tvojej zemi. Mirka k albu říká: "Na disku jsou moje písničkové příběhy, protože se snažím psát každou píseň jako příběh. Mám velkou radost, že můžu prostřednictvím muziky komunikovat s lidmi, kteří se v mých textech nacházejí."tz, jm

zavřít