HITPARÁDY (18.): Než žebříčky zatřese Adele, září v nich The Weeknd. A v Česku Kryštof

Vydáno 29.10.2015 | autor: Josef Martínek

Už v příštím kole žebříčků dojde k fenomenálnímu nástupu nového songu Adele. Již teď je jisté, že skladba Hello otřese jak americkým, tak britským pořadím singlů. Zatím si ale vedení užívají jiní. V Česku se na pozici nejprodávanější desky vrátili Kryštof s albem Srdcebeat. Nepochybně je to dílo právě probíhajícího obrovského turné po halách. 

HITPARÁDY (18.): Než žebříčky zatřese Adele, září v nich The  Weeknd. A v Česku Kryštof The Weeknd stále vede americkou singlovou hitparádu

Jestli si někdo myslel, že po zářijovém Velekoncertě Daniela Landy už v Česku nepřijde větší hudební akce, Kryštof mu pořádně vytřeli zrak. Jejich Srdcebeat tour hlásí na všech 8 zastávkách vyprodáno, včetně 2 show v pražské O2 areně. Úspěch se okamžitě projevil i na prodejním žebříčku: ne že by si Srdcebeat už předtím nevedl výtečně, nyní ale znovu vystoupal až na vrchol. Druhý je Karel Gott s výběrem Duety 1962-2015 a třetí Richard Müller, jemuž s nahrávkou Sociální síť pomohli Michal Horáček a Michal Pavlíček.

LIVE: Kryštof v Praze: Vysněnokrajina existuje! A strčí do kapsy i světové hvězdy

Tata Bojs naopak z minulého zlata klesli až pod stupně vítězů, na čtyřku. Jedinou novinku v první desítce má Noid a jmenuje se Jedinej krok. Na 14. pozici startuje Bryan Adams s Get Up, na čísle 16 najdeme Demi Lovato (Confident) a na 21. Tonyu Graves s Back To Blues. 

V rádiích už sice Kryštof nekraluje, nadále ale s hymnou Ty a já patří k nejhranějším, aktuálně se řadí na 4. místo. Písnička vévodila éteru 2 měsíce a pomalu začíná být čas na další singl. Co asi kapela vybere? Ať to bude cokoliv, pravděpodobně to bude zase hit. My tipujeme našlapanou Tak pojď hledat břeh

HITPARÁDY (17.): Kryštof v rádiích sesazen, jedničku má Xindl X. Nejprodávanější jsou Tata Bojs

Jedničkou se podruhé honosí Xindl X, kterému znovu vyšla sázka na spojení s něžnějším pohlavím. Před 5 lety opěvoval s Olgou Lounovou Lásku v housce, loni byl s Olgou Königovou V blbým věku. Nyní mu k úspěchu pomohla Cudzinka v tvojej zemi Mirka Miškechová. V první desítce se to ale hemží hlavně tanečními projekty, na dvojce boduje Kygo, na trojce Lost Frequencies, na pětce Robin Schulz a tak bychom mohli pokračovat. Opravdovou veteránkou Top 10 je Ellie Goulding, jejíž Love Me Like You Do vtrhlo do rádií už v lednu. Zpěvačka může dramaturgům děkovat za skutečně vydatné promo koncertu v pražské O2 areně, který proběhne začátkem příštího roku. 

V USA se posledním vítězem před triumfálním nástupem Adele stal The Weeknd. Je jasné, že ho 26letá Britka za týden sesadí, neboť prodeje i digitální streamy, zejména z YouTube, kde má klip za méně něž týden 130 milionů zhlédnutí, budou gigantické.  Weeknd stále vládne s The Hills a nutno říci, že v součtu s předchozí jedničkou Can't Feel My Face v posledních 3 měsících vrchol mnohokrát neuvolnil. Rostoucí tendenci má ale na dvojce také Drake s Hotline Bling, třetí je Justin Bieber. A protože Kanaďané zažívají v těchto týdnech opravdu žně, reprezentanta mají nově i na čtyřce - je jím Shawn Mendes se Stitches

V albech získali své první zlato doslova o prsa Pentatonix, kteří se svou bezejmennou deskou těsně udolali Demi Lovato. Za její Confident se neohroženě drží The Weeknd, jemuž se zkrátka v éře alba Beauty Behind The Madness daří všechno, nač sáhne. 

Na britském trhu se také očekává jednoznačný nástup Adele, dokonce to vypadá na nejprodávanější vstupní týden roku. Před ní se ale na piedestal stihl protlačit KDA, ještě ne tolik známý houseový DJ a producent, který si do písně Turn The Music Louder přizval Katy B a Tinie Tempaha. A jednoznačně na tom vydělal. Na dvojce startují One Direction, kteří songem Perfect upozorňují na své listopadové album, jež bude posledním společným dílem před ohlášenou pauzou. A na bronz se protlačil náš starý známý The Weeknd - hit The Hills zkrátka frčí všude. Jeho kanadští kolgové Drake a Justin Bieber se seřadili na čtyřce a pětce. 

POST SCRIPTUM (18.): Talent je víc než nahý zadek aneb Královna Adele je zpět

V deskách vítězí Jamie Lawson, 39letý britský písničkář. Bezejmenná studiovka je v jeho diskografii už čtvrtým zářezem, ale prvním pod novým labelem Eda Sheerana. Ten je shodou okolností na druhé pozici s X. Loňský albový bestseller vyjde v listopadu v reedici obsahující i koncertní film ze show ve Wembley. A vzhledem k tomu, jak jde na dračku, bude zajímavé sledovat, jestli se X nestane podruhé v řadě nejprodávanějším britským albem roku. Nebo to Adele stihne za jediný měsíc? Její 25 vyjde 20. listopadu a očekávají se mimořádná čísla. Z dalších novinek aktuálního kola vypíchněme bronzového Johna Newmana s Revolve nebo šestou Demi Lovato. 

 text: Josef Martínek

zavřít