HITPARÁDY (24.): Adele vede s Hello už i v Česku, s albem dál překonává rekordy

Vydáno 09.12.2015 | autor: redakce

Letošní podzim si pro sebe v hudebním průmyslu "ukradla" Adele. Její hit Hello už vyhrál žebříčky po celém světě a konečně doputoval i na čelo toho českého. Album 25 ani ve druhém týdnu od vydání nepolevilo a znovu překonává rekordy. Poprvé v novodobé historii se totiž jedna deska dostala dva týdny po sobě přes milion prodaných kopií v USA.

HITPARÁDY (24.): Adele vede s Hello už i v Česku, s albem dál překonává rekordy Adele se závěr roku vydařil na výbornou

Dlouhé týdny neměli v rádiích Xindl X a Mirka Miškechová s hitem Cudzinka v tvojej zemi žádnou konkurenci, až přišla Adele. Její Hello dobývá žebříčky už od října, jak to tak ale v éteru bývá, chvíli trvá, než se dostane do nejvyšších rotací. Adele to ale zvládla za rekordně krátkou dobu – jedničku slaví už ve 4. týdnu od vstupu do žebříčku. To se u nás vidí málokdy.

HITPARÁDY (23.): Královna Adele překonala s deskou 25 historické rekordy v prodeji

Z novinek je pak patrné, že už se na nás zase valí Vánoce. Nejvýše totiž startuje Walda Gang s písní Ježíšek na 27. místě, v žebříčku pak najdeme třeba i Jsou svátky Karla Gotta.

Adele pochopitelně bezpečně vede i v pořadí alb, 25 udrželo předchozí prvenství před duem Slza. Jejich debut Katarze následuje na bronzu další český titul - Srdcebeat skupiny Kryštof. Překvapením (a příjemným) je pak 4. místo, kam poskočila z 11. pozice se stejnojmennou sólovkou Barbora Poláková. Rádiový hit Nafrněná jí určitě hodně pomohl. Nejvyšší novinku dostali na číslo 5 Michal Horáček a Jaromír Nohavica, kteří na nahrávce Miláček žen a vetešníků vzpomínají na Petra Hapku. Na 50. pozici debutuje KLARA. s Home.

Fenoménem podzimních týdnů je (pro někoho překvapivě) i Justin Bieber, jenž má v Británii také tento týden 3 singly v první čtyřce. Všechny tři se navíc vystřídaly na nejvyšší pozici – po What Do You Mean? (aktuálně 4.) a Sorry (2.) přebírá štafetu I Love Yourself. Na třetím místě Bieberovi statečně vzdoruje Adele s Hello.

HITPARÁDY (22.): Prodejnost nové desky Adele se zapíše do hudebních dějin

Adele a Justin Bieber jsou v tomto období skutečně snad všude, proto se prodrali na stupně vítězů i v pořadí alb. Zatímco 25 je druhý týden nejprodávanější a po minulém absolutním týdenním rekordu (800 tisíc kusů) se i tento týden dostalo přes 400 tisíc, což je hranice, která se na ostrovech pokořuje málokdy. Na dalších místech se také nic nemění . Dvojka patří albu If I Can Dream Elvise Presleyho a bronz Bieberově novince Purpose.

Hello, Sorry, Hotline Bling - v Americe se na "bednu" znovu protlačily ty samé hity. Ani za trojlístekm Adele, Justin Bieber a Drake se mnoho zásadních změn neudálo, žebříček totiž minulé pořadí kopíruje až do 7. pozice.

A snad ani netřeba dodávat, že Adele s 25 a Justin Bieber s Purpose vládnou i pořadí desek. Vítězná Adele přitom i tentokrát pokořila hranici milionu prodaných jednotek - bylo jich 1,11 milionu. Přičteme-li to k 3,38 milionu z minulého kola, znamená to, že 25 už si pořídilo 4,5 milionu Američanů. Za pouhé dva týdny. Alespoň na bronzovém stupínku máme změnu - můžou za to blížící se Vánoce. Zabodovali totiž Pentatonix s That's Christmas To Me.

Josef Martínek

zavřít