Hrady CZ se rozprostřou v Hradci nad Moravicí. Kromě rockerů Kabát připravili exkluzivní set Rytmus a Vladimir 518

Vydáno 18.08.2016 | autor: redakce

Putovní festival Hrady CZ se po Veveří přesouvá 19. a 20. srpna na Hradec nad Moravicí a dále bude cestovat po moravském Bouzově a českém Bezdězu. Letos poprvé také pod názvem Slovenské hrady svou pouť ukončí 10. září na hradě Červený Kameň na Slovensku.

Hrady CZ se rozprostřou v Hradci nad Moravicí. Kromě rockerů Kabát připravili exkluzivní set Rytmus a Vladimir 518 Vladimir 518 má na Hradech CZ speciální set s Rytmusem. Foto: Jana Braunová

Hlavní hvězdou festivalu je letos kapela Kabát, která na Hradci nad Moravicí vystoupí v sobotu před půlnocí. V pátek se festivalový areál se dvěma pódii otevře v 16 hodin, první koncert vypukne již v půl šesté a fanoušci se mohou těšit na Monkey Business, Pražský výběr, Mandrage nebo Xindla X či Rytmuse a Vladimira 518 ve společném setu sestaveném exkluzivně pro festival Hrady CZ. O sobotní hudební program se postarají například kapely Divokej Bill, Mňága a Žďorp, Desmod, zpěvačka Anna K. nebo Visací zámek a další. Permanentky na festival na Hradci nad Moravicí lze ještě do dne před akcí zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

Viktor Souček (Hrady CZ) interview: Československé hrady začaly v undergroundu

První festivalový den budou moci návštěvníci festivalu Hrady CZ na Hradci nad Moravicí zhlédnout také koncerty kapel Portless či Nebe. Chybět nebude také tradiční páteční karneval v maskách o ceny, vyhlášení nejlepších masek proběhne ve 21 hodin večer. V sobotu se areál festivalu Hrady CZ otevře již v půl jedenácté dopoledne a na dvou pódiích zde dále vystoupí například Vypsaná Fixa, Skyline či UDG. Rocková kapela Kabát v čele s frontmanem Pepou Vojtkem sobotní program o půlnoci ukončí. 

SOUTĚŽ O 3 X 2 VSTUPY NA HRADY.CZ

Návštěvníci festivalu Hrady CZ na Hradci nad Moravicí mohou za příplatek stanovat v komfortních VIP Hradních kempech nabízejících ubytování v hlídaném areálu s vlastním sociálním zařízením a sprchami nebo zdarma v tradičním stanovém městečku vedle areálu festivalu. V těsné blízkosti bude možnost využít prodejny potravin, úschovny kol a batohů a navýší se sociální zázemí i kapacity parkovišť. Připravena je také kyvadlová doprava. Od železniční stanice Opava východ bude do Hradce nad Moravicí do Žimrovické ulice u hotelu Belaria v pátek a sobotu zavedena kyvadlová autobusová doprava, v neděli pak zpět do Opavy.

vložte odkaz, text nemažte

Nově letos festival nabízí širší výběr gastronomie a nápojů ve festivalovém areálu. V případě horkého počasí budou v pohotovosti hasičské kropicí vozy a zajištěn dostatek pitné vody. V rámci festivalové vstupenky je opět možné navštívit památku Hradec nad Moravicí včetně jeho prohlídkových tras. Nově mají návštěvníci festivalu možnost zapojit se do velké prázdninové soutěže s tématikou Karla IV, připravena je také fotosoutěž o nejlepší fotky z festivalu určená zájemcům z řad návštěvníků. Veškeré informace o soutěžích jsou zveřejněny na webových stránkách festivalu, facebooku a ve festivalové brožuře.

Témata: Hrady CZ, Portless, Xindl X, Pražský výběr, Mandrage, Rytmus & Vladimir 518, Monkey Business, Poletíme?, Desmod, Divokej Bill, Skyline, Anna K., Vypsaná Fixa, Kabát, Mňága a Žďorp, rybičky 48, Smrtislav, Nebe, UDG, Visací zámek

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít