Hrady CZ se vydají na Švihov. Hudební náloži od Kabátu, No Name či Mandrage bude přihlížet i Karel IV.

Vydáno 26.07.2016 | autor: admin

Putovní festival Hrady CZ se po Kunětické hoře přesouvá 29. a 30. července na louky u hradu Švihov u Klatov. Hlavní hvězdou festivalu je letos kapela Kabát, která zde vystoupí v sobotu před půlnocí.

Hrady CZ se vydají na Švihov. Hudební náloži od Kabátu, No Name či Mandrage bude přihlížet i Karel IV. Hvězdou letošního ročníku festivalu Hrady CZ je Kabát. Foto: Tomáš Jeřábek

V pátek se festivalový areál se dvěma pódii otevře v 16 hodin, první koncert vypukne již v půl šesté a fanoušci se mohou těšit na Mandrage, Monkey Business, Pražský výběr nebo Xindla X či Rytmuse a Vladimira 518 ve speciálním společném setu sestaveném exkluzivně pro festival Hrady CZ. O sobotní program se postarají například No Name, Divokej Bill, Visací zámek či Mňága a Žďorp a další.

LIVE: Hrady CZ letos podruhé: Kunětická hora ve znamení Kabátu, tropického žáru a svobody Tibetu

Během léta bude festival dále putovat vždy v pátek a sobotu po českých a moravských hradech Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz. Letos poprvé se také pod názvem Slovenské hrady zastaví a svou pouť ukončí 10. září na hradě Červený Kameň na Slovensku. Permanentky na festival na Švihově lze ještě do dne před akcí zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

vložte odkaz, text nemažte

Návštěvníci festivalu Hrady CZ na Švihově mohou za příplatek stanovat v komfortních VIP Hradních kempech nabízejících ubytování v hlídaném areálu s vlastním sociálním zařízením a sprchami nebo zdarma v tradičním stanovém městečku. V těsné blízkosti areálu bude možnost využít prodejny potravin, úschovny kol a batohů a navýší se sociální zázemí i kapacity parkovišť. Nově letos festival nabídne širší výběr gastronomie a nápojů ve festivalovém areálu. V případě horkého počasí budou v pohotovosti hasičské kropicí vozy a zajištěn dostatek pitné vody.

V rámci festivalové vstupenky je opět možné navštívit hrad Švihov včetně jeho prohlídkových tras. Nově mají návštěvníci festivalu možnost zapojit se do velké prázdninové soutěže s tématikou Karla IV. Připravena je také fotosoutěž o nejlepší fotky z festivalu určená zájemcům z řad návštěvníků, veškeré informace o soutěžích jsou zveřejněny na webových stránkách festivalu, Facebooku a ve festivalové brožuře.

tz, jm

Témata: Hrady CZ, Kabát, No Name, Mandrage, Xindl X, Monkey Business, Pražský výběr, Visací zámek, Rybičky 48

zavřít