Hudba AC/DC bude znít Českem: bubeník Phil Rudd k nám přijede v květnu odehrát sérii koncertů

Vydáno 03.01.2017 | autor: redakce

Phil Rudd přijede zahrát velké hity AC/DC, které s kapelou sám nahrál, a představí album Head Job. Bubeník, považovaný fanoušky i odbornou veřejností pro svůj nezaměnitelný styl za "duši a srdce AC/DC", odstartuje se svým bandem na konci března Head Job European Tour 2017. Vypraví se i do České republiky, kde proběhne série koncertů - úvodní 10. května v pražském Lucerna Music Baru.

Hudba AC/DC bude znít Českem: bubeník Phil Rudd k nám přijede v květnu odehrát sérii koncertů Phil Rudd byl léta součástí AC/DC

Phila Rudda uvidí a uslyší také v Brně, Litvínově, Jablonci nad Nisou, Ostravě a Pardubicích, vystoupí také na Slovensku. Pro své první evropské samostatné koncertní turné mimo AC/DC si ikonický rocker vybral menší kluby, což pro četné fanoušky australské rockové legendy bude zcela nevídaná událost. Obzvláště v momentě, kdy se originální sestava fakticky rozpadla a není jisté, zda ještě vůbec vystoupí.

Cliff Williams končí, z klasických AC/DC zůstal už jen Angus Young

Rudd zahraje se svou partou naživo všechny proslulé hity své domovské kapely, které s ní za 28 let spolupráce nahrál, v kombinaci s materiálem z dobře přijaté první sólové desky Head Job. 

vložte odkaz, text nemažte

V letech 1975 až 2014 byl základním stavebním kamenem australské formace, a je považován za rock'n'rollovou modlu a zhmotnění klasického příběhu o mladém muzikantovi, který to dotáhl až na úplný vrchol světové hudební scény. Nedávno vydal své první sólové album Head Job s Allanem Badgerem a Geoffrey Martinem. "Abych pravdu řekl, nejde ani vyslovit, jak jsem na tu desku pyšnej. Je to prostě pecka! Kluci zaváleli fantasticky a bicí nemají chybu," podělil se o radost.Životní zkouškou pro něj byly soudní tahanice kolem obvinění z přípravy vraždy a přechovávání drog, které vyhrál. Na tuto etapu nevzpomíná rád. "Dny mého životního pekla jsou sečteny. Do budoucna koukám s optimismem, poctivě navštěvuju cvokaře, svým dětem jsem blízko jako nikdy dřív, ale tvrdá muzika? Ta mě neomrzí nikdy. A s autama je to stejné," ujistil nás majitel velkorysého vozového parku, jehož výstavou vydělal neuvěřitelné 3 000 000 dolarů, které putovaly na pomoc obětem zemětřesení na Novém Zélandu.


Kompletní rozpis česko-slovenského turné:
ST 10. 5.2017 - CZ Praha / Lucerna Music Bar
ČT 11. 5.2017 - CZ Brno / Semilasso 
PÁ 12. 5.2017 - CZ Litvínov / Attic music club 
SO 13. 5.2017 - CZ Jablonec n/N / Eurocentrum
ÚT 16. 5.2017 - SK Bratislava / Rock Café 
ST 17. 5.2017 - CZ Ostrava / Barrák club 
ČT 18. 5.2017 - SK Žilina / Dom Odborov VZA 
PÁ 19. 5.2017 - SK Prešov / PKO Presov - Kino Scala 
SO 20. 5.2017 - CZ Pardubice / Žlutý pes

tz, jm

Témata: AC/DC, Phil Rudd, bubeník, turné, koncerty

zavřít