Hvězdní The Parlotones z Jihoafrické republiky míří do Rock Café

Vydáno 26.10.2018 | autor: Markéta Koloničná

Jihoafričtí The Parlotones vyrážejí na turné k oslavě dvaceti let kapely. Za tuto dobu si čtyřčlenná parta vybudovala nejen ve své rodné zemi solidní fanouškovskou základnu. Velké oblibě se těší zejména v Evropě. V Rock Café jí předskočí Adventure Man.

Hvězdní The Parlotones z Jihoafrické republiky míří do Rock Café Hvězdní The Parlotones z Jihoafrické republiky míří do Rock Café

Už je tomu dlouhých 20 let, co v největším jihoafrickém městě Johannesburgu vznikla indie-rocková kapela The Parlotones. Už od počátku hrají ve stejné sestavě, v jejím čele stojí frontman Kahn Morbee.

Metalová smršť Infected Rain se přehnala přes Rock Café

Během své dvě dekády trvající kariéry stihli nahrát deset alb, posbírat mnoho cen nebo vydat vlastní edici vína. Co se živého hraní týká, objeli již prakticky celý svět. Mezi největší úspěchy bezpochyby patří jejich evropská halová turné po boku Coldplay nebo Snow Patrol.

A ještě jednu perličku mají The Parlotones ve svém archivu. V roce 2010, když v Jihoafrické republice probíhalo MS ve fotbale, si zahráli na jeho slavnostním zahájení po boku Black Eyed Peas, Alicii Keys nebo Shakiry.

A už v neděli 4. listopadu zavítají do pražského Rock Café, kde představí svou nejnovější desku China. Záda jim bude krýt písničkář Adventure Man, který pochází také z nejjižnější africké země. Tato kombinace slibuje velmi příjemný nedělní večer.

Témata: The Parlotones, Rock Café, indie rock, Adventure Man

zavřít