ICE-B byl Bůh! Na démona alkohol byl však i on krátký

Vydáno 28.11.2015 | autor: David Stoklas

Valašské Meziříčí je domovským městem několika zajímavých kapel. Tou asi nejznámější je Mňága a Žďorp. O něco méně medializovaná, ale o to víc neurvalá, divoká a kontroverzní se jmenuje Elektrïck Mann. Minulý víkend přišla o frontmana Jana Bezděka vystupujícího pod pseudonymem ICE-B.

ICE-B byl Bůh! Na démona alkohol byl však i on krátký ICE-Bho fanoušci zbožňovali

SMRT SI ŘÍKÁ ROCK'N'ROLL (220.) - ICE-B

Jan se narodil 17. listopadu roku 1973. Už v mládí si našel zálibu v tvrdé muzice a poté i v hip hopu. Roku 1994 se proto na východě Moravy zrodila formace alko-rapových šílenců s názvem Elektrïck Mann.

Zemřel Jan Bezděk alias Ice-B z kapely Elektrïck Mann. Utahoval si i z Václava Klause

ZROD BOHA

Nastal tedy čas divokých večírků. Sex, drogy, rock'n'roll, rap a sprosťárny. Každý, kdo navštívil jejich koncert, odcházel buď po první skladbě se znechucenou grimasou, nebo naopak vydržel až do konce a ráno se probudil s podpisem ICE-Bho na bradavce. Jejich divokost má velkou spoustu příznivců a ekvivalentní počet těch, kteří je naopak nemohou vystát. Patří k nim i label, který jim, kvůli jejímu názvu, nechtěl vydat desku Kokar Pičkan z roku 2006. Dost často se taky setkávali s odmítnutím ze strany rádií, pro něž byly jejich vulgární texty zkrátka neúnosné. Nechyběla vystoupení, kde se vytahovaly genitálie. K tomuto šílenství se mnohdy připojili i samotní fanoušci. O atmosféře jejich koncertů si tak může každý udělat barvitý a sugestivní obrázek.

ODCHOD BOHA

ICE-B stál v čele kapely po boku dalších glosátorů L.S.I.ho a Mukase až do léta 2010, kdy ji opustil. Hlavním důvodem byla jeho neúnosná závislost na alkoholu a syndrom vyhoření, který ho doslova srazil k zemi. Tento stav skvěle glosuje v jednom díle jeho internetové série ICE-B je Bůh!. V něm už je tak unavený neustálým náporem sexu, alkoholu a kouření, že se rozhodne nasadit za sebe klona a sám se uchýlí do klidu Karibského moře.

Rok po odchodu ICE-Bho vydávají čtvrtou řadovou s názvem Kundodrom. Celá přestávka nakonec trvala tři roky. Rok 2013 přinesl jistě spoustu skandálních a radostných událostí, ale jednou z těch zásadních byl ICE-Bho návrat na pódia. Ve stejném roce vydali Elektrïck Mann videoklip k songu Klaus, Klaus, Mikymaus, kde si smlsli na české hlavě státu.

SMRT SI ŘÍKÁ ROCK'N'ROLL: David Weingartner (208.)

Valašskomeziříčský bohém tedy rozhodně nebyl žádný pozér. Jeho bujaré, vtipné a úderné texty byly určitým způsobem reflexí jeho samotného. Na nic si nehrál, nebral si servítky a takřka nic ho nemohlo zastavit. Kdo ho jednou poznal, těžko na něj kdy mohl zapomenout. ICE-B byl prostě Bůh!

Litry alkoholu a divoký život si ale nakonec vybraly své. V sobotu 21. listopadu, 4 dny po jeho dvaačtyřicátých narozeninách, zemřel na totální selhání organismu. Kapela Elektrïck Mann se i přes tuto ztrátu rozhodla pokračovat dál v šíření lásky a osvěty o alkoholu a sexu.

text: David Stoklas

zavřít