Iggy Pop představí na Metronome festivalu svou novou kapelu

Vydáno 14.06.2016 | autor: redakce

Legenda punkrockové scény, Iggy Pop, se na poslední červnový víkend chystá do Prahy! V sobotu 25. června totiž zahraje na festivalu Metronome, a to jak skladby ze zbrusu nové desky Post Pop Depression, tak i hity nahrané s kapelou The Stooges i ze svého sólového období. Přijede se svou novou doprovodnou kapelou, kterou tvoří ostřílení muzikanti s velmi zajímavou hudební minulostí. 

Iggy Pop představí na Metronome festivalu svou novou kapelu Iggy Pop bude na konci června headlinerem Metronome festivalu

Michiganský rodák James Newell Osterberg jr., známý celému světu více pod uměleckým pseudonymem Iggy Pop, právě skončil první část turné k nové desce Post Pop Depression a nyní odstartoval druhou vlnu koncertů, kde představí to nejlepší ze své tvorby. Jedním ze zastávek jeho turné je i nový Metronome festival, který proběhne 25. a 26. června v areálu holešovického Výstaviště. Na setlistu "best of" vystoupení nechybí populární hity ze sólové tvorby jako Lust For Life, skladby od Stooges ani písně z nové desky.

Metronome festival zveřejnil časový harmonogram! Kdy vystoupí Iggy Pop, Foals nebo Ella Eyre?

Doprovodnou kapelu tvoří jiná sestava než ta, která společně s Joshem Hommem novou desku Iggyho Popa vytvořila. Avšak i tak se jedná o hudebníky, kteří mají co ukázat a jejich životopisy jsou více než zajímavé. Hlavní kytarista Kevin Armstrong má s Iggym už svou zkušenost. V roce 1986 k němu "přeběhl" z doprovodné kapely Davida Bowieho - s Iggym nahrál album Blah Blah Blah a později hrál například s Morrisseym a nebo Sinead O‘Connor. S Morrisseym má zkušenost i klávesista a hráč na "hammondky" Seamus Beaghen, který své umění ukázal i společně se ska/reagge legendou The Madness. O rytmiku doprovodné kapely se stará dvojice Matt Hector (bicí) a Ben Ellis (baskytara), kteří se znají z projektu Gutterdämmerung, což je kombinace hudebního dokumentu a živé kapely belgického umělce Bjorna Tagemose.

vložte odkaz, text nemažte

Na Metronome festivalu se během posledního červnového víkendu na čtyřech pódiích v areálu holešovického Výstaviště představí přes 30 zvučných jmen zahraniční i tuzemské scény. Nenechte si ujít největší hudební víkend v Praze!

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v sítích TicketPro, Ticketportal a GoOut. Kompletní line-up najdete na www.metronomefestival.cz.

tz, jm

zavřít