Imodium a ukradenýOVOCE vyráží na HVNS tour

Vydáno 03.10.2016 | autor: redakce

Skupiny Imodium a ukradenýOVOCE jsou jedna velká parta a již potřetí vyjíždí na společné turné. HVNS tour obsáhne celkem 18 zastávek napříč republikou. Obě kapely se zároveň ohlásí svými novinkami. Jako support turné se představí skupina Nouzovej východ, která s sebou přiveze svou novou desku.

Imodium a ukradenýOVOCE vyráží na HVNS tour Imodium a ukradenÝovoce vyráží na HVNS tour

Spojení Imodium a OVOCE vzniklo už v roce 2014, kdy kapela ukradenýOVOCE fungovala ještě jako zakázanÝovoce. V roce 2015 spolu obě kapely pokračovaly v rámci akustického turné. Společné koncerty nejsou však jediné, co mají tyhle party společné. Thom z Imodia je zároveň producentem party ukradenýOVOCE. Ta si po rozchodu s bývalým basistou a změně názvu slibně získává zpět svoji pozici na scéně a rozšiřuje jak fanouškovskou základnu, tak svůj repertoár. Své fanoušky zásobuje kromě jiného také novými klipy – Poletím II a Vědomí.

LIVE: Imodium a ukradenÝovoce si na parníku osvojili pražskou Náplavku

"Zjistili jsme, že kromě hraní na pódiu nás taky baví šaškovat před kamerou...navíc klip bereme jako nejlepší způsob, jak dostat naši muziku k lidem," říká o kapelní tvorbě Pišto. "V létě jsme nezaháleli a volné dny mezi koncerty trávili buď ve zkušebně, nebo studiu; díky tomu budeme moct během turné představit další klip ke zbrusu novému songu. A tentokrát nás čeká trochu kontroverzní téma..." prozradil kytarista Láska.

Po velmi úspěšné desce Valerie se broumovská čtveřice Imodium chystá rozšířit svou diskografii. Letní sezóna skupiny patřila nejen festivalům, ale také právě přípravě nového alba. Vydání alba je v plánu na rok 2017. První vlaštovku v podobě singlu ovšem skupina vyšle ještě během turné.

"Na novém materiálu intenzivně pracujeme už od letošního léta, kromě festivalů jsme si do cesty postavili znovuobnovené Bytové turné a koncert ve věznici Bory pro tamní trestance," říká kytarista kapely Daniel. "Navíc v obou případech vzniknou i dokumenty, které nás po filmech 9 a půl a Autentik začalo bavit vytvářet. Společné turné s Ovocem bude oddech od práce ve studiích a střižnách! Taková intenzivní relaxace, vyzývám všechny, ať se připojí," s úsměvem dodává Thom.

Na turné zazní průřez hudební tvorbou obou skupin, samozřejmě nebudou chybět starší i nové hity. Partnerem tour je módní značka HVNS, na koncertech bude k dispozici jak hudební merchandise obou kapel, tak právě originální oblečení HVNS. V roli předkapely se objeví pop-punková formace Nouzovej východ. Tahle grupa má na kontě novou desku, kterou v rámci HVNS tour představí.

vložte odkaz, text nemažte

HVNS tour 2016:
3.11. Metro Music Bar Brno
4.11. KD Drnovice
5.11. Apollo 13 Prostějov
10.11. AC klub Hradec Králové
11.11. Česká 1 Kutna Hora
12.11. KD Broumov
18.11. River music club České Budějovice
19.11. Death Magnetic Domažlice
23.11. Anděl Music bar Plzeň
24.11. Rock Café Praha
25.11. KD Jistebnice
26.11. Ponorka Litvínov
2.12. Le Garage Noir Děčín
3.12. Legenda club Pacov
9.12. Apollo music club Lanškroun
10.12. Pohoda Sedlčany
16.12. Chilli music bar Jihlava
17.12. Stoun music club Frýdek-Místek

tz, jm

Témata: ukradenÝovoce, Imodium, Nouzovej východ, koncerty, turné

zavřít