J.A.R. hodili umění za hlavu, album Eskalace dobra je pro ně nový impuls. Ukryli na něj i tajné bonusy

Vydáno 04.03.2017 | autor: redakce

Skupina J.A.R. si dala s novým albem načas. Příznivci jedné z nejoriginálnějších českých kapel si museli počkat celých šest let, než její diskografii rozšíří další album. Jeho titul zní Eskalace dobra a vyjde 10. března na CD. Následovat bude i vydání na vinylu.

J.A.R. hodili umění za hlavu,  album Eskalace dobra je pro ně nový impuls. Ukryli na něj i tajné bonusy J.A.R. hodili umění za hlavu, album Eskalace dobra je pro ně nový impuls. Ukryli na něj i tajné bonusy. Foto: Čestmír Jíra

J.A.R.  se na nové desce rozhodli hodit umění tak trochu za hlavu a našlapat tam pořádný nářez. Slibují překvapivé změny stylu během písní, osobité a lety vyzrálé hlasy všech tří zpěváků, špičkové instrumentální výkony i vynikající produkci. To vše prý přineslo klasickému funkovému pojetí J.A.R. nový impuls. Jedenáct zbrusu nových skladeb a několik tajných, na obalu neoznačených, bonusů, všechny provede inovativním a jak se patří ironickým a tajemným světem skupiny. 

AUDIO: J.A.R. přicházejí s valentýnskou novinkou Zhublas z chystaného alba Eskalace dobra

Seskupení předních českých hudebních individualit funguje od 17. listopadu 1989. Dana Bártu není třeba příliš představovat. Dlouhodobě oceňovaný zpěvák se představuje ve špičkové formě a své zkušenosti z Illustratosphere, znovuobnovené Alice, Tria Roberta Balzara a vystupování se symfonickým orchestrem zúročil na všech nahrávkách Eskalace dobra. Roman Holý je současný hudební producent par excellence. Jeho typický rukopis jsou jasné, překvapivě proaranžované a krystalicky čisté skladby, kdy se nástroje a programming proplétají v symetrických hudebních křivkách a v pravou chvíli dokáží porušit zaběhlá klišé moderní hudby.

VIDEOROZHOVOR - Dan Bárta (I.): Nová deska J.A.R. je tvrdší a stručnější

vložte odkaz, text nemažte

Oto Klempíř s chutí textuje, rapuje a hýří neobvyklými nápady. Poučen z rapově-symfonického projektu Shakespeare´s Rapsody našel jiný, hlubší výraz, který dává jeho flow nečekané grády. Michael Viktořík rozpřáhl svá křídla do dalších oborů zábavy, nejen, že je vyhledávaným a úspěšným rádiovým dramaturgem, ale jeho internetový pořad Chlastu night show právě zažívá prudký boom. To vše doplňují svými vynikajícími výkony hudebníci Miroslav Chyška, Robert Balzar, Pavel Zbořil, Filip Jelínek, František Kop a Radek Kašpar.

Tracklist je následující: Spral to ďas, Hlídá nás satelit, Jsem vymletej, Ještě se připlazíš, Zhublas, Žárlíme na Romana, Je to nejistý, Nemá nižádný význam chtít být stále mlád, Když ti před Moskvou dojde pervitin, Tři elektrálové, Sentimentu záchvat

tz, jm, foto: Čestmír Jíra

Témata: J.A.R., Eskalace dobra, Dan Bárta, Oto Klempíř, Roman Holý

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít