Jarní turné (I.): Na pódia v novém roce vyrazí Tomáš Klus, Divokej Bill, Xindl X, Jelen a mnoho dalších

Vydáno 16.12.2016 | autor: redakce

Ještě ani nemáme za sebou vyvrcholení všech podzimních a předvánočních turné, a už abychom plnili kalendáře na rok 2017. Hvězdy domácí scény totiž již oznámily jarní šňůry. Pokud tedy ještě nevíte, co koupit pod stromeček, náš přehled vám jistě rozhodování ulehčí.  

Jarní turné (I.): Na pódia v novém roce vyrazí Tomáš Klus, Divokej Bill, Xindl X, Jelen a mnoho dalších Tomáš Klus bude recyklovat i na jaře

TOMÁŠ KLUS
kdy: 10. 3. - 12. 5.
Termíny koncertů

Po úspěšném návratu na česká a slovenská koncertní pódia, kterým bylo vyprodané podzimní Recyklus Tour, chystá Tomáš Klus jarní pokračování. Zahájí ho 10. března v Plzni na vyhlášení výsledků ankety Žebřík a ukončí v rodném Třinci 12. května. Na jaře také vydá svou první živou desku - 2CD Recyklus živ(j)e, které bude vzpomínkou na to nejlepší, co zaznělo na podzimní šňůře.

FOTOREPORT: Tomáš Klus s Cílovou skupinou strhl brněnské i podruhé

ANNA K
kdy: 10. 3. - 28. 4.
Termíny koncertů

Anna K. ohlásila vydání dlouho očekávané albové novinky. Ponese optimistický název Světlo a vyjde v únoru. Chybět by na ní neměl ani úspěšný singl Vždycky se budeme znát, který v současnosti boduje v rádiích. Předobjednat si ji ale zájemci mohou už nyní, zajistí si tak, že CD dostanou jako jedni z prvních, a navíc se zpěvaččiným podpisem. V březnu a dubnu čeká Annu K. turné.DIVOKEJ BILL
kdy: 25. 5. - 2. 9. 
Termíny koncertů

Divokej Bill vyrazí na turné k nové desce. V mezičase od svého posledního alba 15 (vyšlo v roce 2013) se kapela věnovala hlavně koncertování. Přesto každý rok nadělila svým příznivcům jedno tematické album - v roce 2014 akustické album G2 Acoustic Stage, v roce 2015 kolekci hitů Platinum Collection a letos živý záznam koncertu z domovských Úval nazvaný jednoduše Doma. Poslední jmenované se stalo tak trochu oslím můstkem, protože právě zde skupina představila novou píseň Tsunami, která se stala i pilotním singlem z právě chystaného, v pořadí již sedmého, studiového alba.

vložte odkaz, text nemažte

XINDL X
kdy: 28. 2. - 7. 4.
Termíny koncertů

Xindl X vyrazí poslední únorový den na klubové turné k jeho poslednímu studiovému albu Kvadratura záchranného kruhu. Z něj pochází i rádiové hity Na vodě a Popelka. Jak už napovídá název turné - NOVÝ SONGY S KAPELOU & STARÝ FLÁKY S KYTAROU - představí se Xindl X nejen jako zpěvák s kapelou, ale i v písničkářské podobě. Hrát se budou novinky, ale i dlouho nehrané skladby. Hostem turné bude písničkář Petr Lűftner.

VYPSANÁ FIXA
kdy: 27. 1. - 8. 4.
Termíny koncertů

Tradiční vánoční koncert Vypsané fiXy v pražském Lucerna Music Baru, který se bude konat 20. prosince, je vyprodán. Kapela a hlavně její příznivci tak opět dodrželi každoroční zvyk. Kdo nestihl koupit lístky, nemusí smutnit - na jaře vyjíždí skupina na turné. Jeho součástí bude i koncert v rámci vyhlášení hudebních cen Žebřík v Plzni 10. března. Navíc začala čtveřice muzikantů pracovat na novém albu, které připravují k vydání na jaro příštího roku. První signál vypustila kapela již v září, kdy měla premiéru skladba Trpaslík.

 

LENNY
kdy: 3. 3. - 25. 3.
Termíny koncertů

Po velkém úspěchu podzimní klubové šňůry Lenny oznámila, že Hearts Tour bude na jaře 2017 pokračovat, začne 3. března v Karlových Varech. Svoji show představí zpěvačka v deseti městech. Hostem Hearts Tour 2017 bude opět talentovaný mladý písničkář Jakub Ondra a v Brně se představí jako speciální host Paulie Garand, se kterým Lenny nazpívala duet Hladina.

LIVE: Lenny v Praze završila turné, z jejího chrapláku mrazilo

JELEN
kdy: 16. 2. - 25. 3.
Termíny koncertů

Jelen má za sebou veleúspěšný podzim. Během podzimního turné k nové desce Vlčí srdce zavítal do 15 měst. Koncerty s neopakovatelnou atmosférou zhlédlo více než 15 000 diváků. Poprvé dokonce vyprodali Velkou Lucernu v Praze. Fanoušci, kteří se na koncert nedostali, mají možnost znovu na jaře. Kapela přislíbila, že se během jarních měsíců na pódia opět vrátí, a hosty budou opět Kateřina Marie Tichá a David Stypka se skupinou Bandjeez. 

ONDŘEJ BRZOBOHATÝ
kdy: 15. 3. - 19. 4. 
Termíny koncertů

Po úspěšném Symphonicum Tour vyráží Ondřej Brzobohatý před Vánoci na další speciální turné, tentokrát nazvané Universum Tour. Na prosinec naplánoval tři koncerty, z nichž největší proběhne 18. prosince v pražském Foru Karlín, další zastávky chystá na příští rok. Současně vychází na DVD záznam jeho jarního, velmi úspěšného Symphonicum Tour, jež odjel se svou kapelou a symfonickým orchestrem.

MICHAL HRŮZA
kdy: 20. 5. - 17. 6.
Termíny koncertů

"Máme pro Vás dárek. Rozhodli jsme se udělat čtyři koncerty na úžasných zámcích. Po našem minulém koncertním turné po divadlech jsme si řekli, že pro Vás připravíme něco, co by mohlo přinést spoustu zajímavých a hezkých zážitků. Napadlo nás spojit skvělé prostředí zámeckých parků s místem, kde pro Vás zahrajeme. Před koncertem si klidně můžete prohlídnout samotné zámky, nebo se můžete v parku podívat na dětské divadlo a spoustu zajímavostí, popovídat si (i s námi). Samozřejmě se můžete těšit hlavně na náš velký koncert, kde zazní i písně z nového alba, které vyjde už na jaře," láká na speciální turné sám zpěvák. 

RYBIČKY 48
kdy: 3. 2. - 18. 3.
Termíny koncertů

Letošní mimořádně nabitý koncertní rok zřejmě Rybičkám 48 nestačil, a už mají plány na jaro. To vyrazí na své Správní chlapi tour. Rybičky letos dosáhly na metu 1000. koncertu, což se rozhodli s fanoušky oslavit speciálními výročními koncerty. V Praze vystoupí 21. prosince v Lucerna Music Baru, je ale vyprodáno. Na koho nezbyly lístky, útěchou mu budou koncerty v únoru a březnu. 


VOJTA DYK & B-SIDE BAND
kdy: 15. 3. - 10. 5. 
Termíny koncertů

Po roční odmlce, během které se věnoval přípravě Bernsteinovy Mše, se Vojta Dyk vrací k B-Side bandu. Společně absolvují turné po celé republice, které odstartuje 15. března v Plzni. Vrcholem šňůry bude 10. května zastávka v pražském Foru Karlín. Turné s novým repertoárem a v novém stage designu zahrne 35 koncertů po celém Česku. Kapela s Dykem se objeví rovněž na letních festivalech. Pro nové turné vyhlašuje Vojtěch Dyk návrat k ryzím hodnotám. "Jde nám o jednoduchost a maximální sdělnost, a to by mělo být vidět i slyšet na pódiu jak ve výpravě, tak v repertoáru," říká.

Témata: Jelen, Tomáš Klus, Anna K., Rybičky 48, Vojta Dyk, Lenny, Xindl X, Michal Hrůza, Ondřej Brzobohatý, Divokej Bill, Vypsaná Fixa

zavřít