Je libo punk, psychedelie nebo rock’n’roll? Říjnové Free Mondays mají pro každého něco

Vydáno 03.10.2016 | autor: redakce

Venku už je chladno, tak co se přijít zahřát do klubu na koncert? V říjnu jsou Free Mondays plné energických live shows. Pro příznivce punku tu je švédská formace Affordable Hybrid, kterým v žilách koluje surová severská krev. Kdo sleduje českou alternativní scénu, určitě mu nesmí uniknout koncert Purplefox Town. Kombinaci blues a rock’n’rollu umí na jedničku britští Fighting Caravans a ze stejných končin přijede i další punkový objev Max Raptor.

Je libo punk, psychedelie nebo rock’n’roll? Říjnové Free Mondays mají pro každého něco Max Raptor budou říjnové Free Mondays uzavírat


3. 10. Free Mondays w/ Affordable Hybrid (SWE), support: DIV I DED

Affordable Hybrid je čtyřčlenná švédská formace, které v žilách koluje surová severská post-punková a hardcore krev. V roce 2007 nahráli debutové album The Snake Was A Mistake, ke kterému podnikli tour se zastávkami v Belgii, Německu, Dánsku, Francii a Španělsku. Album si získalo velký úspěch a tak o dva roky později vydali druhé s názvem No Area, No Criminals.

Říjnové narozeniny ROXY/NoD představují kompletní program

Po produktivních letech v začátcích si vzali pauzu, ale letos se opět probudili a vydávají se na další tour. Jeden z koncertů bude i v rámci Free Mondays v ROXY. Jestli se nebojíš do kotle a máš rád tvrdost Drive Like Jehu, Fugazi nebo At the Drive-in, tak u toho musíš být!

10. 10. Free Mondays w/ Purplefox Town (CZ), support: Eugene Morrow

Pražští Purplefox Town už na Free Mondays vystupovali jako support v minulé sezóně. Tentokrát se představí dokonce na pozici headlinerů. Fungují teprve devět měsíců a už zvládli posbírat pozitivní reakce na svou tvorbu třeba i na Startéru Radia Wave. Kombinaci psychadeliských melodií kytar, melodické basy, těžkého beatu a bohatých aranží doplňuje líbivá vokální linka.

Sami o době neradi mluví, a když musí, tak jen stroze: “Mladí, pražští, alternativní, psychedeličtí, snoví, romantičtí, mysteriózní, naivní, devět měsíců fungující, mrkvový džus rádi mající Purplefox Town”. V jejich tvorbě se odráží kapely jako Tame Impala, Pond, Temples nebo sólové počiny Johna Lennona. Pokud tě baví hloubavé melodie a alternativní scéna, tak si jejich koncert nenech ujít.24. 10. Free Mondays w/ Fighting Caravans (UK), support: Tamed & Confuse

Vezměte vliv raného amerického blues a více současné rockové hudby a dostanete Fighting Caravans. Kapela z Velké Británie si dokonce získala přirovnání ke zvuku Nicka Cava, QOTSA nebo Radihead s trochou country, jazzu ale i psychadelického podtextu.

Minulý rok vydali své debutové EP Beast Of England, ze kterého si největší úspěch odnesly skladby Tyrannosaur nebo Blue Heart Motel. I díky nim se Fighting Caravans objevili třeba na Reading Festivalu. V současné době pracují na druhém EP a zároveň sbírají inspiraci během tour. Jednou ze zastávek bude i ROXY.

31. 10.  Free Mondays w/ Max Raptor (UK), support: Acute Dose @ NoD

Velká Británie a punk k sobě neodmyslitelně patří. Čtyřčlenná formace Max Raptor hrdě následuje odkaz punku, i když škatulkovat je jen sem by byla chyba. V roce 2009 supportovali kanadské kapele Billy Talent a o rok později svým krajanům The Stranglers. Díky úspěšným koncertům a spoluprácí s producentem Dan Wellerem (ten má na triku třeba i alba kapel Enter Shikari, Rise to Remain, Sharks nebo Young Guns) si získali početnou fanouškovskou základnu.

Ve svém debutovém albu Portraits ukazují hned několik tváří. Jejich tvorbě nechybí melodičnost a klidnější (trochu popové) pasáže, určitě ale nezapomínají na hrubost žánru, který reprezentují. Max Raptor je taková zdravá rovnováha mezi The Subways, We Are Scientist a Fighting with Wire. Letošní rok začali se svou už třetí deskou, kterou představí i Praze v rámci Free Mondays v NoDu.tz, jm

Témata: Roxy, Free Mondays, kluby, Affordable Hybrid, Purplefox Town, Fighting Caravans, Max Raptor

zavřít