Jean-Michel Jarre představí Praze svůj dvoudílný projekt Electronica

Vydáno 29.03.2016 | autor: admin

Kmotr elektronické hudby Jean-Michel Jarre se letos po šesti letech vydá na světové turné, které 8. listopadu zasáhne i pražskou O2 arenu.

Jean-Michel Jarre představí Praze svůj dvoudílný projekt Electronica Jean-Michel Jarre představuje svůj projekt Electronica

Jarre je proslulý velkolepými audio-vizuálními koncerty, při kterých vždy jako jeden z prvních pracuje s nejnovějšími technologiemi. A jinak tomu nebude ani při nadcházející show věnované projektu Electronica, pro který spolu s více než třemi desítkami slavných zpěváků, skupin a DJů natočil dvě alba. Zatímco první díl s podtitulem The Time Machine a hosty jako Massive Attack, Moby, Air nebo Pete Townshend z The Who slaví úspěchy u hudební kritiky i posluchačů již půl roku, jeho následovník The Heart Of Noise bude mít premiéru až 6. května. Za všechny hvězdy, které "dvojka" přinese, jmenujme alespoň Pet Shop Boys, Primal Scream, The Orb, Hanse Zimmera nebo Cyndi Lauper.

růkopník elektronické hudby Jean-Michel Jarre vystoupil v Brně

Koncertní program nadcházejícího turné ale samozřejmě neopomene ani milníky Jarreovy diskografie jako Oxygene nebo Equinoxe.

Jean-Michel Jarre byl nejen jedním z prvních umělců, kteří světu představili elektronickou hudbu v podobě, v jaké ji známe dnes, ale také průkopníkem obřích městských koncertů, se kterými je zapsán i v Guinessově knize rekordů. Prvního rekordu dosáhl s koncertem před La Défense v Paříži, kterému přihlíželo 2,5 miliónu diváků a o pár let později jej překonal u příležitosti oslav 850. výročí založení Moskvy, kde hrál pro více než 3,5 miliónu lidí.

Teď Jarre energii těchto velkokapacitních koncertů přenese do výrazně "komornějších" prostor sportovních hal a arén. Eletronica World Tour vypukne 4. října v Cardiffu a jen jeho evropská část nabídne na bezmála čtyřicet koncertů, které hudebník absolvuje během pouhých dvou měsíců.

Pražský koncert pořádá NuCoast ve spolupráci s European Event Service. Vstupenky budou v prodeji od 1.dubna od 9 hodin v síti Ticketportal v ceně od 1390 korun. Více na ticketportal.cz.

tz, jm

zavřít