Jeremih míří do Roxy: 5 nejlepších písní americké hvězdy r'n'b

Vydáno 07.06.2016 | autor: Daniel Maršalík

Moderní r'n'b není v Česku tolik oblíbené jako v západní Evropě nebo Severní Americe. Mladí Češi spíše poslouchají hip hop s rapem, který vychází ze stejných hudebních kořenů. Občas ale míváme možnost vidět velké koncerty špiček r'n'b (Alicia Keys, Beyoncé nebo Justin Timberlake). V úterý 14. června však pražské publikum zažije umělce z této scény v klubovém prostředí. Do Prahy přijede zpěvák Jeremih s deskou Late Nights, která získala samá pozitivní hodnocení a v USA se jí prodalo přes půl milionu kusů.

Jeremih míří do Roxy: 5 nejlepších písní americké hvězdy r'n'b Jeremih v Roxy předvede to nejlepší ze současného r'n'b

BIRTHDAY SEX

Zpěvák a skladatel Jeremy Felton se narodil téměř před devětadvaceti lety v Chicagu. První desku mu vydal slavný label Def Jam a pojmenoval ji pod jménem Jeremih, které si zvolil jako umělecký pseudonym. Album se vyšplhalo na šestou příčku americké hitparády Billboard a největší úspěch slavil debutový singl Birthday Sex, který dosáhl platinového ocenění.

AUDIO: RnB zpěvák Jeremih poskytl nové písně volně ke stažení

DOWN ON ME

Hned další rok, tedy v září 2010, Jeremih vydal svou druhou desku All About You. Na album přizval i rappery Ludacrise a 50 Centa. S oběma natočil videoklip. Singl Down On Me s druhým jmenovaným se nestal hitem jen ve Spojených státech. Písnička zarezonovala a stala se hitem číslo jedna v Rumunsku.

vložte odkaz, text nemažte

DON'T TELL 'EM

S třetí deskou Late Nights si dal Jeremih načas. Vydal ji loni na sklonku roku po pětileté pauze. A kromě r'n'b a hip hopu v ní lze slyšet i špetku funku a soulu. Jeremih na ni pozval mnoho převážně rapujících hostů a za spolupráci s J. Colem v tracku Planes si vysloužil i nominaci na Grammy. Prvním singlem se však stala píseň Don't Tell 'Em. Klip byl však natočen k jejímu remixu s hosty Ty Dolla Signem a French Montanou.SOMEBODY

Současný svět r'n'b a hip hopu je ve znamení mnohých featuringů a duetů. Jeremih se tak ve studiu u mikrofonu potkal s plejádou dalších interpretů. Mezi ty nejznámější patří Drake, Rick Ross, Lil Wayne, Chris Brown, Future, Wiz Khalifa, Nelly, R. Kelly, Trey Songz nebo Chance The Rapper. V hitparádách také bodoval duet Somebody s nizozemskou zpěvačkou Natalii La Rose. Skladba na začátku odkazuje k někdejšímu hitu I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me) od Whitney Houston.

OUI

Do Prahy Jeremih přijede s kvalitním albem, které se ve Spojených státech prodalo ve více než půlmilionovém nákladu. Pětiletá pauza mezi druhou a třetí desku byla způsobena i jeho osobními problémy. Žena, s níž má malé dítě, mu bránila ve styku s ním. Jeremih má za sebou úspěšný soud. Také ale vyřkl nespokojenost se slavným labelem, u kterého je od samého začátku své kariéry. Necítí podporu, jakou mají Kanye West, Rihanna nebo třeba Rick Ross

V úterý 14. června nás Jeremih v klubu Roxy bude moci přesvědčit o svých kvalitách. Předkapelu mu budou dělat čeští V/R Nobody. Vstupenky za 570 Kč jsou k dispozici na webu fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketpro.

Daniel Maršalík

zavřít