Jimmy Bain je další hvězda v rockovém nebi. Bylo mu 68 let

Vydáno 24.01.2016 | autor: Nicola Bernard

Kdy už tohle skončí? Takovou otázku si klademe od přelomu roku, kdy nás začaly ve velkém opouštět obrovské ikony hudební scény. Lemmy Kilmister, David Bowie, Dale Griffin, Filip Fuchs a nyní i Jimmy Bain. Čeho za svůj život s kapelami Rainbow či Dio docílil a jak se mu líbila návštěva v České republice?

Jimmy Bain je další hvězda v rockovém nebi. Bylo mu 68 let Jimmy Bain jako další hvězda v rockovém nebi. Bylo mu 68 let

"Je to nejen pro mě obrovská ztráta. Jimmy Bain byl nejen skvělý hudebník, ale především kamarád," píše bývalý bubeník skupiny Dio Simon Wright. "Byl to chlap, který měl vždycky co dělat.  Zažil toho opravdu hodně a vždy při návratu z nějaké země nám vyprávěl ty jeho zážitky. To jsme teprve umírali smíchy. Budeš nám chybět, brácho, pozdravuj tam nahoře a zase se uvidíme," dodává Simon. 

Když se pozastavíme nad slovy Simona o Jimmyho zážitcích, musíme s ním souhlasit. Jimmy v rámci cestování a koncertování navštívil i Českou republiku, kde se mu podle jeho slov na Twitteru opravdu líbilo. "Přátelé a kamarádi. Navštívil jsem konečně Prahu a musím se tam někdy vrátit. Je to nádherné místo, se skvělými lidmi a úžasnou kulturou. Skvělá show včera večer!

Renesanční punker Filip Fuchs křičel nejen za práva zvířat

Ne všechny Jimmyho zážitky ale končily happy endem jako návštěva Prahy. Ani jemu se nevyhlo populární rockové motto "sex, drogy a Rock and Roll", když ho v roce 2013 zatkla policie za řízení vozidla pod vlivem drog. Tvrzení policie se nakonec neprokázalo a Jimmymu bylo tehdy vyplaceno tučné odškodné za šíření pomluv.James Stewart "Jimmy" Bain se proslavil především jako baskytarista skupiny Rainbow a Dio. Také se hojně podílel na spolupráci s frontmanem skupiny Thin Lizzy Philem Lynottem. Počátkem osmdesátých let začal spolupracovat s velšským hudebníkem Johnem Calem, se kterým následně pak i odehrál své velké a úspěšné turné. Své jméno poté proslavil i ve spojitosti s irskou legendou Gary Moorem. Od roku 2014 vystupoval především se skupinou Last in Line.

"Neberte každej vejšplecht tak smrtelně vážně. Radši si užívejte života." Jimmy Bain

zavřít