Kam za hudbou v Písku? Centrum kultury přiveze Olympic, Slzu i Anetu Langerovou

Vydáno 23.03.2016 | autor: redakce

V jižních Čechách nedostatkem kvalitních hudebních akcí rozhodně netrpí. Písecké Centrum kultury totiž fanouškům přiváží jedno eso domácí scény za druhým. Kdo se tu představí do konce příštího měsíce? Olympic, Hana Zagorová, Slza, Visací zámek, Aneta Langerová a mnoho dalších. 

Kam za hudbou v Písku? Centrum kultury přiveze Olympic, Slzu i Anetu Langerovou V Písku vystoupí vedle dalších hvězd i Aneta Langerová

25. 3. Olympic (Kulturní dům)
Legendární skupina Olympic, hrající z českých rádií a na zdejších pódiích již šestou dekádu, vystoupí v Kulturním domě v Písku 25. března. Fanoušci uslyší takřka nesmrtelné hity tří generací a zároveň i novinky z posledního alba Souhvězdí romantiků. K dispozici zbývají vstupenky za 390 Kč.

RECENZE: Olympic hudebně stále vítězí, ale s texty jen remizuje

30. 3. Hana Zagorová (Kulturní dům)
Podle beznadějně vyprodaných sálů, v nichž zpívají Hana Zagorová a Petr Rezek, by se mohlo zdát, že se píše například rok 1979. Diváci s nimi zpívají a tleskají vestoje i dnes po mnoha letech. Na diváky čekají téměř dvě a půl hodiny programu. Celým večer doprovází skupina Jiřího Dvořáka Boom!Band. Koncert je již vyprodán. 1. 4. Xindl X, UDG, Voxel (Kulturní dům)
Společné turné Xindla X a kapely UDG probíhá už podruhé! Po loňské jarní úspěšné koncertní šňůře nyní objíždějí české kluby i s písničkářem Voxelem. "Jarní společné koncerty jsme si s UDG užili a bavilo nás to. A podle ohlasů od fanoušků soudíme, že i je. Proto jsme se rozhodli po roce přidat další šňůru, tentokrát ještě obohacenou o našeho kamaráda, písničkáře Voxela. Každá formace kapela odehraje vlastní koncertní set, ale zahrajeme i společně," říká Xindl. Vstupenky stojí 290 Kč.5. 4. Slza (Kulturní dům)

Po velkém úspěchu první desky Katarze a zisku několika hudebních cen, včetně dvou trofejí z nedávného Žebříku, vyráží duo Slza na své první společné turné. Jednou z prvních zastávek bude i písecký kulturák. Cena vstupného činé v předprodeji 220 Kč, na místě si připlatíte o 50 Kč víc. 

Na Žebříku triumfovali Kryštof, ceny má i Slza, Chinaski a Barbora Poláková. Speciální ocenění převzali No Name13. 4. Karel Plíhal (Divadlo Fráni Šrámka)
Je zážitek slyšet Plíhala z přehrávače nebo číst jeho veršovánky. O něčem jiném je ale vnímat neopakovatelnou atmosféru jeho koncertů. Jemná a hravá poetika, nehumpolácký humor a famózní kytarové umění. Od valčíků k blues, od latinskoamerických rytmů k swingu - to vše bravurně, s typickými zvětšenými a zmenšenými durovými akordy. A jeho texty? Umělecky jdou ruku v ruce s kytarovou virtuozitou. Jsou krátké, tematicky rozmanité. Vstupenky pořídíte v předprodeji za 200 Kč, na místě za 240 Kč. 

15. 4. Visací zámek (Kulturní dům)
Visací zámek oslavil Kristova léta velkolepým mejdanem a vyráží na Porno Punk Tour! Velká narozeninová oslava se loni v prosinci konala v Praze na Výstavišti a opět se zvrtla ve velkolepý punkový mejdan. Skupina oslavila svých 33 let za účasti mnoha hostů, nesměla chybět sličná striptérka, zpěvačky (Linda, Michala a Lucka) ani kytaristé k písni Traktor, který Visáči za pomoci 33 kytaristů využili jako pozvánku na tento večírek. Nyní to Visáči rozjedou i v Písku, za 220 Kč můžete být u toho.

21. 4. Aneta Langerová (Divadlo Fráni Šrámka)
Aneta Langerová pokračuje v úspěšném turné Na Radosti ke stejnojmennému albu. "Celé turné je pro mě nádherný zážitek. Jsem obklopena lidmi, se kterými je mi opravdu dobře. Dlouho jsem je hledala a věřím, že naše souznění je na pódiu znát. Stejné souznění panuje i v zákulisí. Každé setkání s fanoušky nás nabíjí neskutečnou energií. Snažíme se tu radost lidem vracet," popisuje Aneta. Ta se nedávno stala Zpěvačkou roku v hlasování fanoušků v rámci ankety Žebřík. Vstupenky si můžete zakoupit za 550 Kč. 

Aneta Langerová převzala v Praze dvouplatinovou desku

30. 4. Citron (Kulturní dům)
Podzimní turné Citronu sklidilo ovace ve všech desíti městech. Naprostá většina koncertů byla beznadějně vyprodána. Pro velký úspěch a vřelé reakce fanoušků se Citron rozhodl své metalové tažení zopakovat a navštívit další desítku měst naší republiky. Na jarní turné Rebelie rebelů Radegast Tour 2016 se vydávají k příležitosti vydání nového EP Rebelie rebelů vol.1, které Citron natočil ve spojení s Láďou Křížkem a dračicí Tanjou. Vstupné činí v předprodeji 330 Kč, na místě o 50 Kč víc. 

zavřít