Kapely ve Vršovicích opět obléknou dresy. Festonda Cupu se zúčastní Wohnout, Tomáš Klus i UDG

Vydáno 20.07.2016 | autor: redakce

Již podvanácté vymění elita naší (především rockové a punkové) scény hudební nástroje za sportovní úbory, aby divákům dokázala, že je obdařena nejen instrumentálním či pěveckým talentem. Na kurtech TJ Sokola Vršovice II se ve středu 27. července od desáté hodiny ranní mezi sebou utkají kapely jako Wohnout, UDG, Support Lesbiens, MIG 21, Tři sestry, Blue Effect, Vypsaná FiXa, Divokej Bill, Krucipüsk, Status Praesents, Polemic, Lety mimo, Devil's Autumn, Kašpárek v rohlíku, ukradenÝovoceTomáš Klus a jeho Klus Band nebo Imodium, kteří si zahrají poprvé. 

Kapely ve Vršovicích opět obléknou dresy. Festonda Cupu se zúčastní Wohnout, Tomáš Klus i UDG Festonda Cup proběhne i letos ve Vršovicích

Naopak prvně bude letos o prestižní pohár a nohejbalovou čest bojovat také skupina Vojty Kotka Th!s a nově potvrdila účast také Mňága a Žďorp. Jak vtěsnat kapelu do miniaturního prostoru karavanu a být v něm ještě schopen hrát, opět dokáže speciální hudební host Jukebox Live.

Wohnout oslavili na Vyžlovce Sladkých dvacet i s Evou Pilarovou

Vyjma tradičního bohatého gastronomického programu se budou návštěvníci moci letos prvně zapojit také do tomboly o hodnotné ceny, které poskytnou sami hudebníci ze svých soukromých archivů. Po skončení programu a slavnostním ceremoniálu pak samozřejmě nebude chybět ani každoroční "backstage party".

vložte odkaz, text nemažte

PŮVODNÍ MYŠLENKA SE ZRODILA V CHORVATSKU

Festonda Cup se poprvé pod tímto názvem konal v roce 2005. Navázal ale na Festival u břehu moře, který se v letech 1998-2003 pravidelně konal v Chorvatsku. "S Jirkou Zemánkem jsme se seznámili právě tam. Já tehdy tuhle akci pro Cestovní kancelář Mareš Sport produkoval, Jirka tam přijel s Wohnout a Divokým Billem. Zvrhlo se to v takovou celotýdenní plážovou párty - koncerty nad mořem, plivání ohňů a hektolitry rakije." říká Roman Korbut, který spolu s Jiřím Zemánkem z Wohnout Festonda Cup každoročně pořádá. "Zkoušeli jsme pak přesunout tento festival do českých luhů a hájů. Přesněji na Máchovo jezero. Tam (i díky nepřízni počasí) festival v jeho původní podobě zanikl a vznikl první ročník Festonda Cupu." doplňuje Korbut.

Možnost vidět své oblíbené kapely jinak než na pódiu, být svědky nevídaných sportovních výkonů a hlavně všudypřítomná přátelská (až rodinná) atmosféra panující nejen mezi kapelami ale i mezi hudebníky a publikem učinily z Festondy populární akci, kterou si každoročně kromě široké veřejnosti nenechají ujít ani zástupci hudebního průmyslu a médií.

Vstup je zdarma!

Témata: Festonda Cup, Wohnout, UDG, Divokej Bill, Mňága a Žďorp, Support Lesbiens, Tři sestry, Krucipüsk, Blue Effect, Lety mimoMedvěd 009, MIG 21, Vypsaná Fixa, Hentai Corporation, Imodium, Tomáš Klus, Anna K, Kašpárek v rohlíku, Cocotte Minute

zavřít