Kiasmos v Roxy oživí vzpomínky na divoké noci i dětské ohniště

Vydáno 12.12.2018 | autor: redakce

Je to hudba plná života, zároveň tak uklidňující. Tak se dá charakterizovat tvorba dua z Faerských ostrovů a Islandu. V pražské Roxy zazní 15. února příštího roku. 

Kiasmos v Roxy oživí vzpomínky na divoké noci i dětské ohniště Kiasmos v Roxy oživí vzpomínky na divoké noci i dětské ohniště

Představte si, že vás někdo po náročném dni uloží do vyhřáté postele a poví vám fantastický příběh. Takový příběh, který je vzrušující, zároveň jeho poslech uklidňuje. To je způsob, jakým vás obejme hudba Kiasmos skladatelů Ólafura Arnaldse a Januse Rasmussena.

Kiasmos poprvé unesli české publikum do končin vesmíru

Nabízí vzpomínky na divoké minimal techno noci devadesátých let i dětská ohniště na venkově. Nese v sobě lehké beaty a nečekané kompozice, organické struktury a zvukové experimenty ať už s opravdickými nástroji či bubnování prsty po stole. 

Kiasmos se dali dohromady, když se populární islandský skladatel Ólafur Arnalds, známým díky své jedinečné kombinaci minimalistických klavírních a smyčcových kompozic s elektronikou seznámil při práci s Janusem, který se skrývá pod svým alteregem mistra elektropopu - Bloodgroup. Netrvalo dlouho a stali se z nich nejlepší kamarádi, kteří se dali na průzkumnou výpravu do vod experimentální elektroniky.

tz, jm

Témata:  Kiasmos, Roxy

zavřít