Koronavirus zasahuje: aktuální přehled zrušených a přeložených koncertů

Vydáno 06.12.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Vládní opatření přicházející s koncem roku přinutili mnoho muzikantů opět změnit plány. Ruší se nejen koncerty v O2 areně a dalších velkých prostorech, ale i menší klubové akce. Show, na kterých musíte sedět, prostě nejsou ono. Svá vystoupení už stihli přesunout Lenny, Kryštof, Tata Bojs, Jelen, John Wolfhooker a další.

Koronavirus zasahuje: aktuální přehled zrušených a přeložených koncertů Koronavirus zasahuje: aktuální přehled zrušených a přeložených koncertů


Tata Bojs

11. května 2022, O2 universum (pův. 30. listopadu 2021)

V úterý 30. listopadu si měli Tata Bojs spolu se svými fanoušky užít výjimečný večer. Kapela měla v O2 Universu konečně pokřtít své loni vydané album Jedna nula, pandemie však akci už potřetí přeložila. „Pevně věříme, že máme empatické fanoušky, kteří pochopí naše nelehké rozhodnutí. A ještě pevněji věříme, že se s vámi se všemi uvidíme v O2 universu v náhradním termínu 11. května 2022, kdy snad bude zdravotní situace i nálada ve společnosti o poznání radostnější…!“ vzkazuje sestava.

Příběh českého hitu: Tata Bojs - Tanečnice

Kryštof
6. a 7. května 2022, O2 arena (pův. 4. a 5. prosince 2021)

Přeložit své koncerty museli také Kryštof. Místo v prosinci se s fanoušky v O2 areně podobně jako Tata Bojs uvidí až příští rok v květnu. Ještě předtím ale pravděpodobně vyrazí na divadelní turné. „Divadla by mohla být taková jistota,“ říká kapela.

Příběh českého hitu: Kryštof – Lolita

Leoš Mareš
13. a 14. května 2022, O2 arena (pův. 25. a 26. května 2020)

I Leoš Mareš doufá, že v květnu 2022 už to konečně klapne. Koncerty 360 přesunul už několikrát. Původně se měly konat před rokem a půl, posléze byly přesunuty na květen letošního roku, načež je moderátor posunul kvůli protipandemickým opatřením až na prosinec. Ani toto datum nakonec ale nebylo šťastné. „Show je připravena, vyladěna do posledního detailu a my se moc těšíme, až vám ji v plné síle předvedeme,“ vzkazuje Mareš.

LIVE: Leoš Mareš i podruhé pobavil O2 arenu. Přizval si Karla Gotta i revival Queen

Lenny
24. listopadu 2022, O2 universum (pův. 9. prosince 2021)

Lenny odkládá koncert v O2 universu. Její hlas měl halu rozeznít už loni v prosinci, koncertní plány však zkomplikovala pandemická situace, a tak i Lenny musela vytoužený koncert o rok posunout. Nyní se scénář z loňského roku bohužel opakuje a kvůli nepříznivému vývoji pandemie v Česku se i letošní koncert přesouvá, a to na 24. listopadu 2022. „Věřte, že si nepřeju nic jiného, než stát před Vámi konečně na pódiu této haly a užít si to, co by měl být TEN nejlepší večer mojí dosavadní kariéry,“ napsala zpěvačka.

ROZHOVOR | Lenny: Mike Shinoda pojal Lithium strašně zajímavě. Trvalo mi, než jsem si na nový zvuk zvykla

Jelen
10. dubna 2022, O2 universum (pův. 8. prosinec 2021)

Koncertem v O2 universu měla kapela Jelen zakončit svou letošní sérii vystoupení, bohužel k němu však nedojde. Se svými fanoušky se band v hale uvidí až 10. dubna 2022.

ROZHOVOR | "Kořeny populární hudby jsme už prozkoumali, je čas vrátit se do současnosti," říká Jindra Polák z kapely Jelen

John Wolfhooker
6. května 2022, Palác Akropolis (pův. 11. prosince 2021)

John Wolfhooker museli svůj koncert v Paláci Akropolis přesunout už podruhé. Z původního termínu v únoru sešlo i z toho prosincového, a tak formace doufá, že se s fanoušky konečně uvidí v květnu. Členové sestavy plánují předvést dosud nevídanou show, a to spolu s Landless.

John Wolfhooker rozbili brněnskou Melodku, přivezli si Monsters & Mothership a landless

UDG
26. května, Forum Karlín (pův. 24. listopadu 2021)

UDG měli letos (respektive už minulý rok) ve Foru Karlín oslavit dvacet let společného hraní. Jenže osud tomu chtěl jinak a jen pár dnů před koncertem vláda oznámila nová protipandemická opatření, kvůli kterým nakonec z koncertu sešlo. UDG však věří, že příští rok v květnu už to konečně vyjde! 26. května tak buďte ve střehu!

Příběh českého hitu: UDG – Hvězdář

red, foto: Radim Hromádko, Universal Music
Témata: koronavirus, koncerty, Jelen, Kryštof, UDG, John Wolfhooker, Lenny, Tata Bojs, Leoš Mareš

zavřít