Kreyson je po pětadvaceti letech zpět! Příští rok vyráží na turné Anděl na útěku

Vydáno 22.10.2016 | autor: Nicola Bernard

Metalová kapela Kreyson slaví 25. výročí koncertního programu k desce Anděl na útěku. Zakládající členové Daniel Krob, Robert Vondrovic a bývalý člen Radek Kroc se rozhodli připravit obnovený program pro turné v roce 2017.

Kreyson je po pětadvaceti letech zpět! Příští rok vyráží na turné Anděl na útěku Kreyson se po 25 letech vrací na pódia! Příští rok vyráží na turné Anděl na útěku

Sestavu pro koncertní provedení programu doplnili zpěvák Petr "Doldy" Dolének, basista Stanislav Jokiel a klávesista Marek Svoboda. Program složený kompletně z písní vydaných na albu Anděl na útěku (1990) se od roku 1992 nehrál a jeho znovuuvedení bude tak pro dlouholeté fanoušky připomínkou starých časů, těm mladým pak představí tvorbu kapely v době, kdy prožívala období své velké slávy. Příležitostně budou hostovat i další bývalí členové skupiny Kreyson - Jaroslav Bartoň, Karel Adam a další. Nápad na obnovení koncertního programu Anděl na útěku vyplynul z rozhovorů Dana Kroba a Boba Vondrovice.

Odtud již nebylo daleko k oslovení všech dalších muzikantů, kteří v minulosti spojili s Kreysonem své jméno a působení. Každý z nich nyní hraje v nějaké kapele či má těch projektů dokonce více. Proto není pro všechny z nich jednoduché "urvat" se od svých stávajících povinností pro tuto příležitost. Například Láďa Křížek, původní hlas Kreysonu, uvedl, že se teď musí naplno věnovat Citronu, se kterým opět začal zpívat, a také svému akustickému hraní.

Daniel Krob ale doufá, že si Křížek najde čas aspoň na pár termínů, nelze to však v tuto chvíli předjímat. Kytarista Jarda Bartoň má nyní taktéž hodně práce - vystupuje s kapelou Limetal, natáčí novou desku, připravují jarní turné. I tak by se ale rád k oslavám Anděla na útěku připojil - pokud se to nebude termínově krýt s koncerty Limetalu. Karel Adam, který momentálně vystupuje s Motorbandem, se připojí příležitostně.

Po delší době se do Kreysonu naplno vrací Radek Kroc, kterého Krob zná ze společného působení v plzeňské kapele Ferat. A sestavu doplní tři noví muzikanti - Marek Svoboda (klávesy), Stanislav Jokiel (basa) a zpěvák Petr Dolének, kterého Krob objevil v rámci akustického projektu Bohemica.

Současná sestava tedy je:
Petr Dolének – zpěv
Daniel Krob – kytara, zpěvy
Radek Kroc – kytara, zpěvy
Marek Svoboda – klávesy, zpěvy
Stanislav Jokiel – basa
Bob Vondrovic – bicí
Hosté: Karel Adam, Jaroslav Bartoň, Ladislav Křížek (?)

Na starých koncertech Anděl na útěku zazněly i skladby Oběti slávy a Poslední den jsi má, které vyšly až na desce Zlatej chlapec, ale byly složeny již v začátcích kapely a Kreyson je hrál i dříve. Tyto skladby hodlají muzikanti zahrát i příští rok. Všechny písně zazní v původních aranžích, jen obohacené live klávesovou hrou. A co můžeme tedy očekávat na setlistu? Skladby jako Vzdálená, Čarovná noc, Nejde vrátit čas, Svědomí, Skalp, Fade Out, Upíří láska, Ztracená archa, Anděl na útěku...

Text: Pearl, foto: Jan Nožička

Témata: Kreyson, Ladislav Křížek, Citron, Limetal, metal, Anděl na útěku

zavřít