Kultur Shock přivezou do Rock Café originální mix žánrů od balkánských rytmů až k heavy metalu

Vydáno 27.03.2019 | autor: redakce

Mix různých žánrů, co vám způsobí multikulturní šok. A to doslova. Tak se dají charakterizovat Kultur Shock, kteří českým fanouškům zahrají v pražském Rock Café 3. dubna. 

Kultur Shock přivezou do Rock Café originální mix žánrů od balkánských rytmů až k heavy metalu Kultur Shock přivezou do Rock Café originální mix žánrů od balkánských rytmů až k heavy metalu

Kultur Shock sice oficiálně pochází ze Seattlu z USA, ale jejich pravé kořeny sahají na Balkán. Zpěvák ze Sarajeva, Gino Yevdjevich, který přečkal čtyřletou okupaci svého rodného města, a kytarista Val Kiossovski tvoří pevný základ kapely. Po jejich emigraci do USA se k nim přidali další členové a v roce 1996 se všichni sestěhovali.

Oslavy svatého Patrika v Rock Café: Zoe Hayter, Travis O'Neill, Cheers! a spousta irského alkoholu

Bubeník, violoncellista a jejich slavná klarinetistka a saxofonistka Amy pochází z USA, ale jejich poslední člen, basák Guy, je z Jakarty. Multikulturní složení kapely je jedním z hlavních důvodů, proč posluchačům přijde tak exotická.

Skupina zaujme kombinací balkánských lidových rytmů s britským surovým punk-rockem v kontrastu s romskými melodiemi nebo i heavy metalovými kytarami. Bonusem je fakt, že polovině textů bude každý český fanoušek rozumět. Kromě angličtiny v nich totiž uslyší i chorvatštinu, bosenštinu nebo bulharštinu. Ve své tvorbě se formace často dotýká citlivých témat jako válka, útlak a texty jsou jedna velká politická satira. Už je evidentní, odkud pochází název Kultur Shock?

Parta, kterou můžeme žánrově popsat jako romský punk na půl cesty k art rocku, se na scéně pohybuje od roku 1996. Od té doby má na kontě přes jedenáct alb a pyšní se spoluprací s producentem Jackem Endino, který se v minulosti staral o Mudhoney nebo Nirvana. Na pódiích za tu dobu odehráli přes 1000 koncertů v Americe i v Evropě, mimo jiné i po boku Iggy Popa, Manu Chao nebo Gogol Bordello!

Sami sebe označují za "živou kapelu migrantů". Kultur Shock budou mít 3. dubna v Rock Café tolik energie, že z ní budete žít ještě týden. Záda jim budou krýt podobně pestří Mr. Loco z Prahy.

tz, jm

Témata: Kultur Shock, Mr. Loco, Rock Café

zavřít