Kytarista Steve Vai připomene v červnu v Praze své nejúspěšnější album Passion And Warfare

Vydáno 20.04.2016 | autor: redakce

Jeden z nejlepších současných světových kytaristů Steve Vai oslaví na klubovém koncertu 21. června v pražském Lucerna Music Baru 25. výročí svého nejúspěšnějšího alba Passion And Warfare. Deska vyšla v září 1990, obsahovala čtrnáct skladeb a její prodeje dosáhly v USA na zlaté ocenění.

Kytarista Steve Vai připomene v červnu v Praze své nejúspěšnější album Passion And Warfare Steve Vai během pražského koncertu v roce 2013. Foto: Mirek Valenta

Steve Vai složil písně na desku Passion And Warfare na základě snů, které měl v mládí a které sám popsal, jako kdyby "Jimi Hendrix potkal Ježíše Krista na párty, kterou pořádá Ben Hur na počest Mela Blanca". Při nahrávání využil řadu netradičních technik. Píseň For The Love Of God se stala od roku 2007 součástí videohry Guitar Hero III: Legends of Rock a získala v hlasování fanoušků časopisů Guitar World 29. místo v žebříčku nejlepších kytarových sól všech dob. Pražský koncert obohatí také projekce. Vstupenky za cenu 850 Kč jsou v předprodeji již od 19. dubna v sítích Ticketpro a GoOut, na místě pak za 1.000 Kč. Koncert pořádá agentura Charm Music.

LIVE: Steve Vai demonstroval možnosti elektrické kytary

Hudební alchymista Vai za svou kariéru prodal 15 miliónů desek, získal tři ceny Grammy, na patnáct jich byl nominován. Jeho kytarové umění mu vyneslo prestižní ocenění Les Paul Award. Vystupoval jak sólově, tak i jako člen uskupení G3, s Frankem Zappou, s kapelami jako Alcatrazz, The David Lee Roth Band nebo Whitesnake.

vložte odkaz, text nemažte

Své zatím poslední, šestnácté, sólové album vydal před čtyřmi lety v roce 2012, kdy také následovalo tříleté světové turné - čítalo 253 zastáek ve dvaapadesáti zemích. Loni v dubnu vyšlo živé dvojalbum a dvojDVD Stillness In Motion - Vai Live in L.A. Jeho jméno je spojeno především s kytarami značky Ibanez, díky vzájemné spolupráci vznikly dvě řady elektrických kytar včetně sedmistrunné kytary nazvané Universe.

tz, jm, foto: Mirek Valenta

zavřít