Létofest láká na Mig 21, Divokej Bill i Anetu Langerovou, Marek Ztracený přiveze dechy

Vydáno 02.07.2019 | autor: redakce

Marek Ztracený poprvé rozšíří kapelu o dechovou sekci, Wanastowi Vjecy dorazí se zbrusu novým playlistem, kam zařadí dlouho nehrané písničky, Mig 21 a Divokej Bill naopak do repertoáru přidají úplně nové, zatím nenahrané skladby. To slibují kapely, které zahrají na letošním třetím ročníku Létofestu, který v Česku jako první nabízí neokoukaný formát městského putovního festivalu.

Létofest láká na Mig 21, Divokej Bill i Anetu Langerovou, Marek Ztracený přiveze dechy Létofest láká na Mig 21, Divokej Bill i Anetu Langerovou, Marek Ztracený přiveze dechy

V průběhu léta se během dvou dnů v Pardubicích, Českých Budějovicích, Olomouci, Ostravě, Brně, Plzni, Karlových Varech a Liberci představí mimo jiné: Divokej Bill, Inekafe, Horkýže Slíže, IMT Smile, Pražský Výběr, Xindl X, UDG a další. Akce nabízí také zajímavý doprovodný program, kvalitní občerstvení nebo podporu lokálních kapel v každém městě. Vstupenky jsou v předprodeji v síti TicketLIVE.

Promočený Létofest v Plzni rozpálili Kabát a Wanastowi Vjecy, Anna K. rozdávala pozitivní energii

"Městské festivaly, jako je Létofest, mě velice baví. Je hezké, že se sejdou místní a přijedou i lidé z daleka. Je důležité, že město ožije a lidé se u toho baví," říká Aneta Langerová. Na Létofestech letos již podruhé vystoupí také Mig 21 v čele s Jiřím Macháčkem, který má z minulého roku spoustu zážitků. "Já na takových fesťácích naprosto miluju poslechy zezadu. Takové to, když člověk dohraje, zapálí si cigárko a jde si tak jako polosednout pololehnout. Poslechnu si vždycky hrozně rád všechny své kolegy. Letos tomu nebude jinak," říká.

Letošní hudební sestava Létofestu bude opravdu silná a fanoušci se mohou těšit na skvělou muziku, ale také zábavné show. Mnoho kapel, které stráví na všech zastávkách Létofestů podstatnou část svého letního koncertování, na něj připravují speciality, které nebudou k vidění na jiných akcích. "Například Marek Ztracený dorazí s dechovou sekcí, která jistě okoření jeho program a dodá mu další rozměr," říká za pořadatele Pavel Vlašín a doplňuje, že Wanastowi Vjecy plánují novou vizuální show i playlist. "Doplníme ho o písničky, které jsme dlouho nehráli, a o které si sami fanoušci píšou," prozrazuje Robert Kodym.Naopak Divokej Bill a Mig 21 nabídnou posluchačům Létofestů zbrusu nové skladby. "Nové písničky hrajeme také proto, že se nám pak společně s diváky vyvíjejí. Moc na ně ale v programu neupozorňujeme, aby nám je lidé nenatáčeli a nedávali na YouTube. Ty, které tam zahrajeme, vyjdou na našem novém albu v roce 2021," říká zpěvák Mig 21 Jiří Macháček.

Sobotní odpoledne pak bude věnováno dětem. "Připravujeme bohatý program i ve spolupráci s partnery. Těšit se můžete na indiánskou stezku, horolezeckou stěnu, různé hry, tvořivé aktivity a plno dárků," doplňuje promotér.
Třetí ročník Létofestu přinese i další novinky, které návštěvníkům zkvalitní služby. Například budou moci využít bezkontaktní platbu pomocí čipu v náramku, který zároveň poslouží jako stylový doplněk. "Hlavní výhodou bude pohodlí, jednoduchost, rychlost a bezpečnost. Výrazně zrychlí také odbavení u stánků s občerstvením," říká Monika Freibergová z pořádající agentury Yashica.

Létofest 2019:
12. - 13. července - Pardubice, Hipodrom
19. - 20. července - České Budějovice, Výstaviště
2. - 3. srpna - Olomouc, Šantovka
09. - 10. srpna - Ostrava, Dolní oblast Vítkovice
16. - 17. srpna - Brno, Výstaviště
23. - 24. srpna - Plzeň, DEPO2015
30. - 31. srpna - Karlovy Vary, Rolava
6. - 7. září - Liberec, Letiště

tz, jm

Témata: Létofest, Marek Ztracený, Wanastowi Vjecy, Divokej Bill, Aneta Langerová, Xindl X, Mig 21

zavřít