LIVE: 30 Seconds To Mars v Praze: Jared Leto jako novodobý Ježíš zklamal, kytarista nepřijel

Vydáno 20.04.2018 | autor: Marta Pušová

Po čtyřech letech se do pražské Tipsport Areny vrátila americká parta 30 Seconds To Mars. Kapela v čele s oscarovým hercem Jaredem Letem je svými nepříliš kvalitními vystoupeními proslulá a tentokrát svoji pověst opět potvrdila.

LIVE: 30 Seconds To Mars v Praze: Jared Leto jako novodobý Ježíš zklamal, kytarista nepřijel LIVE: 30 Seconds To Mars v Praze: Jared Leto jako novodobý Ježíš zklamal, kytarista nepřijel

 
30 SECONDS TO MARS
TIPSPORT ARÉNA, PRAHA
19. 4. 2018

O tom, že její sláva už poněkud upadá, svědčila samotná Tipsport aréna, která rozhodně nebyla naplněná k prasknutí. 30StM si ani nepřivezli předkapelu, napětí fanoušků, z nichž někteří čekali na své idoly před halou už od odpoledních hodin, mělnil DJ, jehož popová produkce měla do stylu hlavní hvězdy poměrně daleko.

FOTOREPORT: 30 Seconds To Mars hráli v Praze jen ve dvou

Muzikanti na sebe nechávali čekat, místo avizovaných devíti hodin nastoupili o dvacet minut později. Jak se dalo očekávat, na pódiu se neukázal kytarista Tomo Miličević, který z turné z osobních důvodů odstoupil. Z 30 Seconds To Mars tak zůstali no pódiu pouze bratři Letovi a bezejmenný basák postávající v koutě, který měl zřejmě i vymezený prostor pohybu, protože kdo nebyl příliš pozorný nebo nestál v první řadě, nemohl si ho skoro všimnout.

30StM před pár dny vydali novou desku America, která v jejich setlistu samozřejmě dostala největší prostor. Koncert ale odstartovali songem Up In The Air z předchozího alba Love Lust Faith + Dreams. A už v tu chvíli bylo jasné, že se žádný převrat konat nebude.

TOP 7 klipů 30 Seconds To Mars: Natáčeli v Kanadě, Číně, Grónsku i v Praze

Jared Leto si hned od první písně ulehčoval situaci tím, že za sebe nechal zpívat z neznámého důvodu nadšené fanoušky, ačkoliv v těch několika chvílích, kdy se do toho opřel, zněl jeho hlas skvěle. A to i přesto, že zvuk celého koncertu nebyl žádná sláva.

JEŽÍŠ BEZ SEKTÁŘSKÝCH PROSLOVŮ

I tak se ale frontman připomínající vzhledem i gesty Ježíše spokojil s málem a pokud zrovna nenatahoval mikrofon k davu, řval do něj jen ohrané "Jump! Jump" Jared Leto je známý svými až téměř sektářskými proslovy, tentokrát si je ale překvapivě odpustil a se svým publikem skoro nekomunikoval. Jediným vstřícným gestem se tak zřejmě stal okamžik, když po pódiu poletoval s českou vlajkou.

Jak už bylo zmíněno, třetinu koncertu věnovali 30 Seconds To Mars novému albu America, velký prostor dostala ale i jejich třetí deska This Is War. Na jejich nejlepší nahrávku A Beautiful Lie jako by zapomněli, zahráli z ní ale ten nejlepší hit The Kill (Burry Me).

Chvilku se zdálo, že kapela zahraje nečekaně i pecku From Yesterday, Jared Leto ale pouze nechal publikum odzpívat refrén a dál jel podle domluveného setlistu. Délku trvání navíc prodlužovaly nesmyslné pauzy, kdy zhaslo celé pódium a fanoušek si tak mohl jen představovat, co se tam v tu chvíli asi tak děje.

30StM ukončili svoji nudnou show po čtrnácti písních a ačkoliv nebylo o co stát, jejich věrný Echelon si je vytleskal a vykřičel zpátky. Až při přídavku se 30StM zmátořili a dali do posledních dvou songů energii, kterou si celý koncert schovávali.

ZLEPŠENÍ AŽ V PŘÍDAVCÍCH

Zazněla pecka se stadionovým potenciálem z nového alba Walk On Water a na závěr si 30StM schovali osvědčenou a oblíbenou Closer To The Edge. Jared Leto byl zřejmě rád, že má celé to nepovedené divadlo téměř za sebou, a tak si dle svého zvyku pozval na pódium hordu natěšených fanoušků, aby si s ním zazpívali. Samou radostí pak vyšplhal po stožáru až ke střeše haly, samozřejmě na úkor zpěvu.

Přesto hitovka Closer To The Edge nakopla v hale očekávanou atmosféru, která chyběla po celý koncert. Přiznám se, že právě při ní jsem měla tendence Jaredovi a jeho "partě" zapomenout, že i moje třetí návštěva jejich koncertu stála celkově za starou bačkoru, rány byly tentokrát ale příliš hluboké.

Ještě odpoledne jsem vtipkovala, že pokud bude celá show na nic, pro mě jako pro ženu může zachránit situaci právě Jared Leto, pokud se ukáže do půl těla. Už během koncertu mi ale bylo jasné, že tomuto fiasku nepomůže nic. Pokud se u nás ještě někdy ukážou, snad se konečně naučí hrát a zpívat.

text: Marta Pušová, foto: Rusty Shepherd

Témata: 30 Seconds To Mars, Jared Leto, America

1,50

čtenáři

hlasuj
zavřít