LIVE: Apocalyptica naživo přehrála svoji nejúspěšnější desku, Forem Karlín zněla Metallica

Vydáno 12.02.2017 | autor: Hana Bukáčková

Finská Apocalyptica zamířila po roce zpět do České republiky, kam jezdí s oblibou v pravidelných intervalech. Není se čemu divit, rockovou muziku mají Češi rádi a vážnou hudbu mají tak trochu v krvi. Kombinace obojího je proto našincem velmi vítána. Obzvlášť když se hraje Metallica

LIVE: Apocalyptica naživo přehrála svoji nejúspěšnější desku, Forem Karlín zněla Metallica Apocalyptica naživo přehrála svoji nejúspěšnější desku, Forem Karlín zněla Metallica


APOCALYPTICA

FORUM KARLÍN, PRAHA
11. 2. 2017

Obliba této finské legendy vyvolala takovou vlnu zájmu o lístky, že pořadatelé přidali v Praze na neděli hned dva koncerty. Apocalyptica přivezla rozporuplnou show, která byla rozdělena na dvě poloviny přerušené skoro půlhodinovou pauzou. V první části odehrála celé album Plays Metallica By Four Cellos i s původním členem Antero Manninen, který s nimi v současné době vystupuje jen výjimečně. A že to bylo mimořádné, ukazuje i fakt, že již uplynulo více než 20 let od vydání této zlomové desky, se kterou svojí svéráznou interpretací původně heavy metalových skladeb ve své violoncellové režii pobláznili celý svět.

Apocalyptica v Praze znovu hrála Metallicu na cella: Forum Karlín bylo plné

První část se nesla v poklidném tempu a víceméně se jednalo o oťukávání s publikem. Jednotlivé skladby byly odehrány v přesném pořadí dle původní nahrávky, což ubralo na momentu překvapení. Bylo to zbytečně strohé bez přidané hodnoty, které jsme se dočkali až v druhé polovině večera.

vložte odkaz, text nemažte

DRUHÁ PŮLE O POZNÁNÍ LEPŠÍ

Příchodem bubeníka Mikko Sirén, který s nimi v poslední době vystupuje, se pódium proměnilo, chvílemi zdlouhavé hraní ze začátku dostalo větší náboj a vypadalo to, že i osvětlovač se probudil ze zimního spánku. Muzikanti byli plní energie, už jen staticky neseděli na svých místech, ale pořádně se do toho opřeli jak před lety. Koncert dostal o mnoho větší šmrnc a gradaci, vše vrcholilo závěrečným standing ovation a přídavky.

Koncerty budou pokračovat v neděli v odpoledních a večerních hodinách (na odpolední představení ještě jsou lístky k dispozici) a příští týden - 19. února - kapela zahraje ve Zlíně.

Text: Hana Bukáčková, foto: Marek Holoubek

Témata: Apocalyptica, Metallica, Forum Karlín, koncerty

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít