LIVE: Caro Emerald přijela poprvé do Prahy. Ve Foru Karlín rozpoutala swingovou horečku

Vydáno 20.02.2018 | autor: Lucie Šimůnková

Svou českou premiéru zažila Caro Emerald před dvěma lety na Colours of Ostrava. Ne všichni vědí, že zahrála i v Brně, teď se ale rozhodla dobýt Prahu. Forum Karlín praskalo ve švech. Než kolem deváté hodiny večerní pozvala diváky na svůj ostrov Emerald Island, rozehřála je Diva Baara

LIVE: Caro Emerald přijela poprvé do Prahy. Ve Foru Karlín rozpoutala swingovou horečku LIVE: Caro Emerald přijela poprvé do Prahy. Ve Foru Karlín rozpoutala swingovou horečku


CARO EMERALD

FORUM KARLÍN, PRAHA
19. 2. 2018

"Toto je má první zastávka v Praze. Dnes večer vás vezmu na svůj ostrov." S touto větou na rtech se na pódiu objevila drobná zpěvačka Caro Emerald. V doprovodu obrovské kapely začala zpívat, ale nedozpívala ani do konce první skladby. Hned při ní totiž vypadl mikrofon. Druhá píseň Back it Up už byla na sto procent. 

LIVE: Třetí den Colours Of Ostrava: Byla Caro Emerald hvězdou, nebo hrála pro hospodyňky u plotny?

Caro se může pyšnit dokonale čistým hlasem. Vystudovala jazzový zpěv v Amsterdamu a zpívá tak přesně, že nepoznáte rozdíl oproti studiovým nahrávkám. Z jejího projevu šlo poznat, že je nejspíš trochu nemocná, chraptěla, ale na jejím perfektním výkonu to nic neměnilo. Svou roli splnila také její početná kapela. Klasickou sestavu doplnila dechová sekce. Atmosféru písní dotvářel i perkusionista. Pro všechny bylo velkým překvapením, že i bez big bandu jde docílit kvalitního, takřka studiového zvuku.

Ve čtvrté skladbě Emerald divákům předvedla, že je nejen vynikající zpěvačka, ale má také muzikantské kvality. Všechny její songy stojí na vokální rozmanitosti, ten, který věnovala všem ženám, co se rády oblékají, proto odzpívala pomocí looperu. Intonačně přesně a s vtipem. Poté se šla převléknout. Po instrumentální části Dr. Wanna Do už nebylo úniku. Celý sál Fora Karlín swingoval. Po stranách řádily tančící páry, na balkonech se vlnili lidé, co luskali do rytmu.

Elegantní dáma, co miluje hip hop

Caro není na pódiu žádná "pařmenka", spíš než poskakování se věnuje své dokonalé interpretaci. Sedmatřicetiletá čerstvá maminka působí na pódiu jako elegantní dáma. O energickou show se postarali její muzikanti a dokonalá světelná scéna. Diváci se bohužel nedočkali přenosu dění z pódia na promítací plátno, atmosféru vystoupení spoluutvářela alespoň vizualizace ladící k jejímu poslednímu EP. Květiny byly všude, kam jen oko dohlédlo.

Při jejím dalším útěku do šatny, kde opět změnila svůj outfit, zahrála její dechová sekce. Saxofonista s trumpetistou vytáhli neuvěřitelné sólo a navodili atmosféru pro poslední část koncertu. V ní Caro předvedla skladby z prvního alba Deleted Scenes from The Cutting Room Floor. Celou dobu divákům děkovala a vzkazovala do publika, že je pro ni jeho odezva velkým překvapením. Dalo se proto očekávat, že přijde ještě přídavek. Caro zazpívala svou nejslavnější skladbu A Night Like This a nejžhavější novinku z posledního EP Whatchugot. Pak už nezbývalo než roztančené boky pomalu směřovat domů.Caro Emerald Praze dokázala, že není jen electroswingová hvězdička, ale aranže jejích písní jsou hodné jazzového uznání. Swing s příměsí hip hopu prostě stále baví a neomrzí. Prvním albem z roku 2010 si sice nasadila laťku vysoko, ale naštěstí k ní stále doskočí. 

Playlist: Stuck, Back it Up, Tangled Up, Dr. Wanna Do, The Ghost Of You, Linquid Lunch, Never Ever, Absolutly Me, You Don't Love Me, Just One Dance, That Man, A Night like This, Whatchugot 

Témata: Caro Emerald, Diva Baara, Forum Karlín

text: Lucie Šimůnková, foto: David Webr

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít