LIVE: Circus Problem slavili Den duševního zdraví novou deskou. Bylo narváno!

Vydáno 11.10.2016 | autor: Hana Bukáčková

Na křest své nové desky Inner Fools si Circus Problem jako předskokana přizvali výtečné Malalata, sami to pak rozjeli v rozšířené sestavě. Zaplněný klub hlasitě aplaudoval. Zcela zaslouženě. 

LIVE: Circus Problem slavili Den duševního zdraví novou deskou. Bylo narváno! Circus Problem slavili Den duševního zdraví novou deskou. Lucerna Music Bar praskal ve švech. Foto: Čestmír Jíra


CIRCUS PROBLEM

LUCERNA MUSIC BAR, PRAHA
10. 10. 2016

Pro svůj křest si Circus Problem zvolili symbolicky Den duševního zdraví, a že šlo o oslavu muzikantských bláznů, jak se patří, bylo jasné už od samého začátku. Žánrově vhodně zvolená předkapela byla předzvěstí velké párty. Slovenské DJ duo Malalata přivedlo svými chytlavými tanečními songy, hlavně z ranku balkánské hudby a world music, publikum patřičně do varu a připravilo atmosféru pro hvězdy večera.

Circus Problem pokřtili novou desku Inner Fools a zároveň odstartovali podzimní turné

Circus Problem nechali fanoušky v očekávání o něco déle, než bylo zdrávo, ale čekání se vyplatilo, bezmála dvouhodinové představení odstartovali pompézně melodií z Fantomase, kterou celé léto poslouchali ve své dodávce. Nešlo si nevšimnout, že si pro tuto příležitost nechali všichni členové ušít kostýmy (například Málek měl flitrovanou teplákovku) a na pomoc si na pódium přizvali řadu muzikantských hostů.

Křtu alba Inner Fools se ujal zástupce sponzora Michal Ekrt, manažer kapely Martin Brož a v neposlední řadě herečka Sandra Nováková, která se chopila slova a popřála desce úspěch. Kapela ukázala, že je solidární a nemyslí jen na sebe, protože spolupracuje s charitativní organizací Green Doors.  Během koncertu byl předán šek na podporu této nadace. Z každé vstupenky putovalo 20 Kč na dobročinné účely. 

vložte odkaz, text nemažte

Na píseň Kornoutek s popěvkem "Svět je nejkrásnější, když se člověk trochu zblázní..." byla přizvána Ivana, která se potýká se schizofrenií, za svoji odvahu byla odměněna zaslouženým potleskem. Klukům hostovala na desce, jako většina hostů večera. Zazněly písně z předchozí řadovky Not Born Typical, ale i téměř polovina z nové, na které dostal pěvecky více prostoru houslista Martin Sedlák. Zpěvák Jirka Čevela předvedl dokonalé principálovství a udržel fanoušky ve varu až do konce.

V době, kdy se na nás ze všech stran valí indie a podzimní melancholie na sto způsobů, jsou Circus Problem svým balkánským temperamentem ideálním zpestřením ponurého dne. Ve své žánru u nás nemají konkurenci, každý z nich je natolik jiný a výrazný, aby se vám díky tomu vryl do paměti. Nepotřebují vyhazovat konfety či plout nad hlavami lidí, aby vás zaujali, vystačí si s prostým hraním. Hraním tak energickým, že s nimi rádi protančíte nejedny střevíce.

text: Hana Bukáčková, foto: Čestmír Jíra

Témata: Circus Problem, Inner Fools, koncerty, kluby

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít