LIVE: Damien Rice byl v Praze ryzí a nepodbízivý. Svůj největší hit už hraje nerad

Vydáno 04.08.2016 | autor: Kateřina Nováková

Po čtyřech letech se do Prahy vrátil Damien Rice. Irský písničkář, jehož něžné balady zazněly ve známých seriálech a filmech, zahrál v Divadle Arše. Všem je známý především jeho největší hit The Blower’s Daughter z filmu Closer.

LIVE: Damien Rice byl v Praze ryzí a nepodbízivý. Svůj největší hit už hraje nerad Damien Rice v Praze moc nemluvil, soustředil se na písničky. Foto: Tomáš Vlach

DAMIEN RICE
DIVADLO ARCHA, PRAHA
3. 8. 2016

Divadlo Archa má jako koncertní prostor několik plus a jedním z těch nejzásadnějších je především kvalitní akustika. Přestože cena vstupenek se blížila k devíti stovkám, jen málokdo s jejich nákupem zaváhal, koncert byl několik týdnů dopředu beznadějně vyprodaný. Bylo jasné, že půjde o jednu ze zásadních koncertních událostí letošního léta. Damien Rice vydal svoji poslední řadovku v roce 2014. Co se týče rozhovorů, je hodně skoupý, takže těžko odhadnout, kdy fanouškům představí nějaký nový materiál.

Irský písničkář Damien Rice chrlil emoce v Divadle ArchaBěhem svého setu v Arše vybíral pečlivě ze všech svých tří alb. V porovnání s jeho předchozí návštěvou v roce 2012 byla jeho komunikace s publikem tentokrát nulová. Že by se po koncertě vydal opět zahrát pár songů na Karlův most, se taky moc nedalo čekat. Z energie vystoupení to ale nevzalo ani kousek, atmosféra byla i tak naprosto silná a vtahující. Od jeho citlivých songů a až na kost mrazících textů se vlastně nějaká odtažitost jejich autora i očekává a svým způsobem je docela sympatická.

vložte odkaz, text nemažte

Jen málokdo odtrhl během devadesátiminutového setu oči z pódia, je zkrátka zážitek sledovat někoho, kdo dokáže sám vykouzlit jen s kytarou v ruce takovouhle atmosféru, navíc bez podbízivých řečí směrem k publiku. Po základní části setu přišel i přídavek, songy přidal celkem dva, na závěr vybral Damien svůj největší hit The Blower’s Daughter. Vypadalo to ale skoro tak, jako by ho tenhle song už otravoval a hrál ho ze setrvačnosti jen kvůli fanoušků. Poté už jen lehce mávl do pódia a s Prahou se zase na nějaký čas rozloučil.

text: Kateřina Nováková, foto: Tomáš Vlach

Témata: Damien Rice, Closer, Divadlo Archa, koncerty

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít