LIVE: Disclosure vytvořili v Praze diskotéku, která tu chybí

Vydáno 19.08.2016 | autor: Daniel Maršalík

Zhruba před půl rokem mělo na pražském výstavišti v Holešovicích vystoupit electropopové duo Disclosure z Anglie. Koncert byl zrušen v době, kdy naprostá většina majitelů vstupenek dlouho mrzla před branami stadionu. Nyní se podobné faux pas neudálo, a tak Britové mohli Fórum Karlín proměnit v diskotéku a nechat rozeznít své computery.

LIVE: Disclosure vytvořili v Praze diskotéku, která tu chybí Disclosure vytvořili v Praze diskotéku, která tu chybí. Foto: Jan Kuča

DISCLOSURE
FÓRUM KARLÍN, PRAHA
18. 8. 2016

Jen pár minut po plánovaném začátku o půl desáté zahájili Disclosure svůj set. Hned od startu bylo zřejmé, že hudební zážitek budou výrazně umocňovat projekce a osvětlení. Bratři Guy a Howard Lawrenceové se v průběhu devadesáti minut nehnuli od svých DJských pultíků, kde kromě počítačů měli i několik tradičních nástrojů.

FOTOREPORT: Vyprodaní Disclosure vypustili ve Foru Karlín svou dravou kočku

Disclosure během své show sahali téměř vyrovnaně do obou svých desek. Ale přece jen mírně navrch, alespoň co se týče počtu, měly skladby z čerstvější desky Caracal. První polovina koncertu byla popovější. Fórum Karlín se proměnilo v tančírnu, kde na rozdíl od většiny podobných koncertů návštěvníci nezírali tupě na jeviště, ale tančili a vlnili se do rytmu hudby. Druhá polovina vystoupení byla klubovější. Disclosure vsadili na deep house a občas zněli i relativně tvrdě. Na závěr si klasicky nechali největší hit Latch.

DISKOTÉKA, KTERÁ NENÍ TUPÁ

I když vokály byly většinou předtočené, oba bratři si několikrát vzali mikrofon a zazpívali. Hostujícím hlasům dali pouze jednou tvář. Portrét Gregory Portera s jeho typickou čepicí se ukázal jako výtvarně velmi vděčný k jinak barevným projekcím, kde převládaly odstíny modré a červené.

vložte odkaz, text nemažte

Duo Disclosure hrálo v Praze podruhé a nadšení Čechů neopadlo. Velký prostor Fóra Karlín byl vyprodaný. Britové navíc hrají muziku, kde si na své najdou jak příznivci mainstreamu, tak alternativy. Díky Disclosure v Praze vyrostla diskotéka, kde se lidi baví a nehraje při tom tupá hudba. Škoda jen, že to bylo pouze na jeden večer.

text: Daniel Maršalík, foto: Jan Kuča

Témata: Disclosure, Gregory Porter, Forum Karlín, koncerty

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít