LIVE: Everything Everything mají naživo úplně všechno

Vydáno 04.12.2015 | autor: admin

V roce 2012 se Everything Everything představili jako hosté megalomanských Muse. Tentokrát přijeli představit do Paláce Akropolis svoje třetí studiové album Get to Heaven.

LIVE: Everything Everything mají naživo úplně všechno LIVE: Everything Everything mají naživo úplně všechno

EVERYTHING EVERYTHING
PALÁC AKROPOLIS, PRAHA
3. 11. 2015

Role předskokanů připadla domácím Mayen a asi nejsilnější zážitek z jejich setu zanechal zvuk, který byl hodně mimo. Ani parta na pódiu ze sebe určitě neměla po konci setu dobrý pocit. Everything Everything nakráčeli v unifikovaných bundičkách na stage na minutu přesně v avizovaných 20:40. Odstartovali se songem To The Blade, který je zároveň otvírákem alba Get to Heaven. Už od prvních tónů bylo jasné, že zvukově jde o naprosto čistou práci, která má na míle daleko od jejich nešťastných předskokanů.

Everything Everything rezonovali Prahou

Kdo dopředu váhal, jestli Jonathan zvládne naživo tak precizní zpěv jako na desce, kdy střídá fistule a nižší polohy jako na běžícím páse, dostal odpověď hned s prvním songem. Zpěv naprosto perfektní a těžko mu cokoliv vytknout. Role frontmana mu sedí po všech stránkách, i když menší klubové pódium nedalo tolik prostoru jeho tanečkům a dalšímu křepčení, jako měl třeba letos v září na berlínské Lollapalooze.

Snad jen povídání o nejlepších fanoušcích si mohl odpustit, protože bylo víc než jasné, že do konce února, kdy se završí jejich tour, tuhle hlášku ještě několikrát pronese. V setlistu dostala největší prostor logicky už zmiňovaná poslední deska a i oba přídavky pocházely z ní: No Reptiles a Distance Past. Večeru nebylo co vytknout, snad jen škoda, že koncerty Kings Of Convenience i Kraftwerk ve stejný den ubraly na návštěvnosti. Everything Everything by si zasloužili Akropoli vyprodat.

text: Kateřina Nováková, foto: David Růžička

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít