LIVE: Freak Power v čele s Ashleym Slaterem rozvášnili našlapané Rock Café

Vydáno 16.10.2019 | autor: Aleš Materna

Tohle byla parádní show! Britové Freak Power, vedení charismatickým holohlavým trombonistou a zpěvákem Ashleym Slaterem, se po roce opět vrátili do Prahy. A předvedli strhující podívanou plnou funky rytmů, pestrých soulových vokálů a nadstandardních instrumentálních výkonů.

LIVE: Freak Power v čele s Ashleym Slaterem rozvášnili našlapané Rock Café LIVE: Freak Power v čele s Ashleym Slaterem rozvášnili našlapané Rock Café


FREAK POWER
ROCK CAFÉ, PRAHA
15. 10. 2019

Jejich hudba je smíchána z výbušných ingrediencí: funk, soul, acid jazz a trip hop. Přidejte k tomu britský humor, pověstný svou břitkostí, dále brilantní vokální a pohybové kreace dvojice doprovodných vokalistek, pot stékající po bezvlasé lebce extravagantního lídra kapely a neutuchající entuziasmus všech hudebníků. Mistrovství dvou černošských kytaristů (Tonyho Remyho na doprovodnou a sólovou kytaru a Dalea Davise na tu basovou), bubeníka s vizáží rozesmátého přístavního dělníka Adama Bushella a krásné dlouhovlasé klávesistky Carly Bryant (která, pokud není na turné s Freak Power, vystupuje i jako sólová zpěvačka, kytaristka a pianistka). Pak máte vzorec toho, co se v úterý večer dělo v zaplněném Rock Café.

Ashley Slater a jeho Freak Power roztančili vyprodaný Lucerna Music Bar

Virtuální echo devadesátých let. Neutuchající radost z bytí s hravostí vetkána do esenciálního prazákladu samotné podstaty hudby. Hypnotické basové figury s jazz-rockovými kytarovými sóly a dechberoucí dechovou ekvilibristikou frontmana při střídání jeho pěveckých a trombónových pasáží. A průřez toho nejzásadnějšího z jejich alb Drive-Thru Booty (1994) a More Of Everything For Everybody (1996), která později doplnila kompilace s výběrem největších hitů a singlových nahrávek Turn On, Tune In, Cop Out (2000). Ač byli pevně ukotveni v devadesátých letech, stále mají co nabídnout i po více než dvou dekádách.

Ano, jejich hity na konci dvacátého století vyhrávaly téměř ze všech rádií. Po odchodu zakládajícího člena Normana Cooka, který si začal říkat Fatboy Slim a rozjel svou sólovou dráhu, se však kapela na několik let odmlčela a v podstatě přestala vydávat nové nahrávky (výjimkou je čtyřpísňové EP United State z loňského roku).

Ovšem v poslední době koncertuje aktivně a v pražském Rock Café v průběhu téměř hodinu a půl trvajícího koncertu dokázala, že neztratila nic ze svého nadšení a sehranosti. To už v minulosti v Česku předvedla, například při společném vystoupení s Monkey Business na Žebříku v roce 2008. Skupinu ostatně zmínil Ashley Slater i v Rock Café, když se publika ptal, zda jsou zde fanoušci Monkey Business. Když se ozvalo hromové "Yes", lídr se usmál a prohodil: "Jsou fantastičtí… a Roman Holý je skutečně scary“"

Nelze opomenout ani českou předkapelu Timudej. Ta publikum svým mixem balkánsko-španělských rytmů, rocku a šansonu (s notně ulítlými texty a skutečným exhibicionismem zpěváka střídajícího paruky a převleky, jenž se nebál skočit z pódia mezi rozvášněné fanynky a tančit s nimi s mikrofonem v ruce) pořádně navnadila na hlavní hvězdy večera.

Týden po koncertě skupiny Haelos k nám pražské Rock Café přivezlo další ze zásadních britských kapel, jež ovlivnila a stále ještě ovlivňuje řadu hudebníků a přináší fanouškům pořádnou porci radosti. Tahle show toho byla důkazem.

Text: Aleš Materna, foto: FotoRAF.cz

Témata: Freak Power, Rock Café, koncert, recenze

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít