LIVE: Goldfrapp se lesknou i ve tmě

Vydáno 24.10.2017 | autor: Kateřina Nováková

Alison Goldfrapp a její kapela přivezla do Roxy v rámci oslav BE25 novou desku Silver Eye. Devadesátiminutový set zahalený do tmy ukapával energii postupně, závěr byl naprosto brilantní.

LIVE: Goldfrapp se lesknou i ve tmě LIVE: Goldfrapp se lesknou i ve tmě


GOLDFRAPP
ROXY, PRAHA
23. 10. 2017

Goldfrapp vydali letos v březnu už sedmou řadovku Silver Eye, která je zase o něco víc zádumčivá. Na druhou stranu na ní ale nechybí ani klasické rádiové hitovky, jako třeba Anymore nebo Systemagic. Právě první zmíněná skladba přišla v setu v Roxy na řadu jako druhá, to bylo ještě příliš brzy. Klub ještě docela neztichl a nekoncentroval se naplno na dění na pódiu.

FOTOREPORT: Roxy slaví 25 let, ke gratulantům se zařadili i Goldfrapp

Alison i zbytek kapely byli po větší část koncertu ponořeni do tmy, světla jen nenápadně rýsovala siluetu zpěvačky, dál už ale zvědavé oči diváka nepustila. Tohle ale nebylo na škodu, hvězdný prach kolem Goldfrapp byl vždycky tak sympaticky neuchopitelný a jakoby vzdálený. Během jednotlivých songů se Alison příliš neprojevovala, snad až před přídavkem prohlásila něco na konto svého latexového oblečku, který jí nedovolil převléknout se na následující čtveřici skladeb do něčeho nového.

Ještě před přídavkem byly vyslyšeny prosby v podobě snad nejzásadnější trojice skladeb - Number 1, Ride a White Horse a Ooh La La z jejich snad nejzásadnějí desky Supernature. To už byla počáteční rozpačitá nálada ta tam a Roxy se nadšeně roztančilo. 

Přídavky byly hned čtyři, na Alison i partě kolem ní bylo jasně vidět, že jsou z reakce lidí příjemně potěšeni a z pódia se jim příliš nechtělo.

text: Kateřina Nováková, foto: David Webr

Témata: Goldfrapp, Roxy, BE25

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít