LIVE: Health překvapivě MeetFactory uši neurvali

Vydáno 18.10.2015 | autor: redakce

Health se po letech vrátili do Prahy, aby naživo představili album Death Magic, které vydali letos v srpnu. Jejich koncert byl právem považován za jednu z “must see” položek letošního podzimu, organizátory na polovinu zmenšený prostor v MeetFactory dal ale při příchodu jasně vědět, že to tak horké nebude.

LIVE: Health překvapivě MeetFactory uši neurvali Health překvapivě MeetFactory uši neurvali

HEALTH, SUPPORT: SPACE LOVE
MEETFACTORY, PRAHA
17. 10. 2015

Desku Death Magic dělí od předchozí studiovky dlouhých šest let. Nutno dodat, že za tuhle dobu stihli Health taky soundtrack k počítačové střílečce Max Payne 3, který prodávali vedle svého merchandise. Dalo se přinejmenším čekat, že střílet se bude taky z velké míry na ušní bubínky, jak bývá u Health zvykem, realita ale byla trochu někde jinde.

Set o necelé hodině odstartovali Health se songem Die Slow, položkou alba Get Color z roku 2009. Už tady bylo jasné, že útok na ušní bubínky se konat nebude. Elektronické věci z nového alba Death Magic mají kolikrát stadionový nádech a jejich melodičnost až místy překvapuje (třeba Stonefist, Flesh World, L.A. Looks).

FOTOREPORT: Health přivezli do MeetFactory nové album Death Magic

Každopádně tahle poloha v kombinaci s celkem přímočarou prezentací frontmana Jakea Duzsika v klubu funguje a dává dostačující balanc mezi přehlušenými synťáky a až domorodým bubny s naprosto nepředvídatelnými beaty jako u songu Men Today a jemu podobným. Během úderně poskládaného setlistu, který spíš asocioval festivalové vystoupení, Health taky zavzpomínali na remixovou kompilaci Disco 2, jejíž úvodní track USA Today připomněl období před pěti lety, kdy byl až ikonickou záležitostí klubových playlistů.

text: Kateřina Nováková, foto: Jan Kuča

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít