LIVE: Imagine Dragons zpět v O2 areně - energická show a nové hity

Vydáno 17.04.2018 | autor: Matěj Chalupa

Od jejich posledního tuzemského samostatného koncertu uplynuly dva roky, mezitím stihli Imagine Dragons vydat album Evolve a s ním přivést ke svojí hudbě spoustu nových fanoušků. Ti (a samozřejmě i ti věrní) je v O2 areně vítali nadšeným jásotem. 

LIVE: Imagine Dragons zpět v O2 areně - energická show a nové hity LIVE: Imagine Dragons zpět v O2 areně - energická show a nové hity


IMAGINE DRAGONS
O2 ARENA, PRAHA
16. 4. 2018

Snad celým světem milovaná skupina v čele s frontmanem Danem Reynoldsem zavítala v rámci turné k Evolve znovu do pražské O2 areny. Show se tedy očekávala minimálně stejně kvalitní jako před dvěma lety nebo jako loni na Colours Of Ostrava. Večer odstartoval se sympatickou kalifornskou zpěvačkou K. Flay, která si na několik desítek minut plnící se O2 arenu vypůjčila. Její místy až (velmi mile) překvapivě tvrdé a hlasité písně sklízely pozitivní ohlasy a při závěrečném poděkování se dočkala náležitého potlesku již zaplněné haly.

FOTOREPORT: Imagine Dragons ovládli pražskou O2 arenu

Koncert Imagine Dragons s sebou nesl očekávání nadšených fanoušků, dle jejich reakcí však byla všechna splněna. Oproti koncertu před dvěma lety kapela přidala na audio-vizuální show a připravila si pro diváky i pár dalších překvapení v podobě konfet, nafukovacích balónů nebo speciálního "akustického" pódia.

VAROVÁNÍ PŘED DUŠEVNÍMI NEMOCEMI A AKUSTICKÉ PÓDIUM


Stejně jako začíná album Evolve, odstartovala i koncert píseň I Don’t Know Why, po které následovala první smršť zpěvu a tance v Believer nebo It’s Time a Gold. Už od samotného začátku tak bylo jasné, že ačkoli se stále větší pozornosti těší nové písně, ty zásadní z předchozích let také nemohou chybět. Bez tradičních promluv o světovém míru, rovnosti náboženství, ras a vyznání a také varování před duševními nemocemi si už koncert Imagine Dragons lze jen těžko představit. Tato slova uváděla skladbu Demons a na jejich pozitivní a sounáležitostní vlně se pak nesl zbytek koncertu.

Jakmile se rozsvítila světla poblíž akustického pódia, notná část stojících návštěvníků se ihned chtěla dostat co nejblíže. A zbytek arény už byl taktéž na nohou. Aby taky ne, když si mohli formaci prohlédnout pěkně zblízka a zaposlouchat se do intimních akustických verzí Next to Me, Shots a I Bet My Life (které předcházelo kratičké intro Thunder). Ta by však v téměř až countryovém provedení pravděpodobně moc nevynikla, a tak si ji kapela nechala podle plánu až zpátky na velké pódium, kde se v ní jako host opět objevila zpěvačka K. Flay.S postupnou zvukovou a světelnou gradací došlo až k závěrečné Radioactive, která završila skvělou světelnou podívanou a celkově velmi vydařený koncert. Kromě nových skladeb však stále snese srovnání s tím před dvěma lety.

text: Matěj Chalupa, foto: Jaroslav Noska

Témata: Imagine Dragons, Evolve, O2 arena

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít