LIVE: Jan P. Muchow představil svou filmovou hudbu v tom nejcitlivějším možném provedení

Vydáno 21.05.2018 | autor: Kateřina Nováková

Loni na festivalu Soundtrack Poděbrady zažili The Antagonists svou koncertní premiéru. Formace složená z výrazných jmen naší hudební scény prezentuje průřez skladbami z více než třiceti celovečerních filmů, ke kterým Jan P. Muchow vytvořil hudbu. 

LIVE: Jan P. Muchow představil svou filmovou hudbu v tom nejcitlivějším možném provedení LIVE: Jan P. Muchow představil svou filmovou hudbu v tom nejcitlivějším možném provedení


JAN P. MUCHOW & THE ANTAGONISTS
DIVADLO ARCHA, PRAHA
20. 5. 2018


Divadlo Archa bylo pro komorní pojetí skladeb dobrou volbou a hlasy Emy Brabcové (Luno, Khoiba, Roe-deer) a Václava Havelky (Please The Trees) daly každé z písní společně se smyčcovým tělesem unikátní a citlivou novou podobu. K nim byly připravené projekce korespondující s konkrétním filmem či jen abstraktní podkres. Muchow je bezesporu autorem nejzásadnějších filmových skladeb a pro snímky jako Jedna ruka netleská nebo Samotáři se podařilo vytvořit precizním poskládáním jeho písní až kultovní nahrávky.

FOTOREPORT: Jan P. Muchow & The Antagonists zahráli Lucky Boy a další filmové skladby v Divadle Archa

SONG LUCKY BOY ÚPLNĚ JINAK

Právě z nich zazněly skladby Goodbye Troubles, So Beautiful, Never nebo téměř k nepoznání upravený song Lucky Boy. Když se o Muchowovi píše jako o představiteli jedné generace, při poslechu těchto skladeb a vzpomínce na fungování EOST to dává dokonale smysl a nikdo by se neodvážil oponovat. Samozřejmě nechyběl ani výběr z novějších filmů jako Normal, Teorie tygra, Václav nebo polsko-český film Yuma. Skladby spojené s režisérem Davidem Ondříčkem věnoval Muchow právě jemu. Ondříček byl i přítomný v sále, stejně tak i několik známých hereckých tváří. 

JENOVÉFA BOKOVÁ JAKO HOUSLISTKA

Díky za milé ohlédnutí za vzpomínkami mileniálů je potřeba poslat i směrem ke zbytku projektu. Konkrétně Marku Doubravovi (Hm…, Tata Bojs), Janu Janečkovi (Luno, Southpaw, Republic Of Two), Marie Dorazilové (PKF - Pražská filharmonie, Krása Quartet) a herečce i houslistce Jenovéfe Bokové. 

Text: Kateřina Nováková, foto: Michal Ivanega

Témata: Jan P. Muchow, The Antagonists, Divadlo Archa

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít