LIVE: Jana Kirschner v Hard Rock Café oprášila hity a podpořila tak boj proti rakovině

Vydáno 01.11.2017 | autor: Josef Martínek

O završení projektu Pinktober, který se zaměřuje na problematiku rakoviny prsu a její prevence, se v pražském Hard Rock Café postarala Jana Kirschner. Během hodinového koncertu tentokrát víc než na poslední dvojalbum Moruša vsadila na svoje nejznámější hity.

LIVE: Jana Kirschner v Hard Rock Café oprášila hity a podpořila tak boj proti rakovině LIVE: Jana Kirschner v Hard Rock Café oprášila hity a podpořila tak boj proti rakovině


JANA KIRSCHNER
HARD ROCK CAFÉ, PRAHA
31. 10. 2017

V porovnání s turné k Moruši nebo loňské šňůře Takmer sólo šlo z pochopitelných důvodů o mnohem přímočařejší vystoupení. Slovenská umělkyně tentokrát zazpívala v doprovodu základní čtyřčlenné kapely, koncert odsýpal a diváci si vyslechli hlavně Janiny rádiové singly. I z tohoto důvodu si mohli pořadatelé dovolit nasadit přívětivou cenu vstupenek a přilákat tak fanoušky, aby podpořili dobrou věc.

LIVE: Jana Kirschner dosáhla Takmer sólo na vrchol intimity i dynamiky

Koncert totiž proběhl ve spojení s organizací Mamma HELP, která pomáhá ženám s rakovinou prsu a také jejich rodinám v obtížné životní situaci. Charitativní projekt Pinktober se v Hard Rock Café konal v průběhu října a právě Jana Kirschner jej pro letošek uzavřela. Vybrané peníze mimo jiné půjdou na kampaň Říct to dětem, která se snaží pomoci nemocným rodičům mluvit o problému s jejich dětmi.

Jana Kirschner vystoupila bez předkapely a znovu předvedla, že je velmi univerzální zpěvačkou. Zatímco v posledních letech se v uměleckém spojení se svým životním partnerem Eddiem Stevensem věnovala spíše alternativní tvorbě a experimentovala, tentokrát neváhala oprášit všechny letité hitovky. Zvládla to s naprostou přirozeností, a ještě diváky mnohokrát roztančila.

Jana Kirschner: Moruša mě postavila na vlastní nohy, ale miluji písničky. Návrat k nim je pro mě očista

ENERGIE I NADSÁZKA

Díky tomu, že hlas Kirschner vždy evokoval cosi "lidového" a její pěvecké charisma postupem času jen sílí, písničky v kontaktu s fanoušky překonaly i bariéru nešťastně postaveného baru před pódiem. Když zněly hity jako V cudzom meste nebo Modrá, diváci před barem si zpívali a vrtěli boky, a když to Jana rozbalila ve svižné Na čiernem koni, už si tleskal do rytmu celý sál. Stejný efekt měla i nejchytlavější píseň z dvoudílného projektu Moruša s názvem Sama, která postupým zrychlováním tempa přítomné doslova strhla. Během večera ale samozřejmě došlo i na poklidnější písně typu O láske nepoznanej z výborného alba Krajina rovina nebo Líška, které vyzněly neméně silně. 

Jana Kirschner vydává nové koncertní album Živá

V přídavku Kirschner sáhla až ke své přelomové desce V cudzom meste z roku 1999 a písni Žienka domáca, ve které tehdy jako dívenka zpívala o tom, že se nechce vdát, mít děti a stát se hospodyňkou. Sledovat, s jakou nadsázkou si zpěvačka, dnes matka dvou dcer, s touto mladistvě rebelskou písní poradila, bylo zábavné.

Jana Kirschner vydá album ŽIVÁ, nabídne to nejlepší ze tří turné i autentické autorské zápisky

Ač si dnes Jana Kirschner zakládá na konceptuálnosti a detailní propracovanosti svých projektů, občas je zajímavé ji vidět i v této muzikantsky "strohé" podobě. Šlo o názornou ukázku toho, že i hudebníci vyžívající se v často mnohaminutových náročných kompozicích v sobě stále mohou mít i spousty snáze uchopitelné energie. 

text: Josef Martínek, foto: Radim Hromádko

Témata: Jana Kirschner, Moruša, Hard Rock Café, Pinktober

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít