LIVE: Jarní Mighty Sounds: tvrdá muzika ovládla MeetFactory, hráli Acidez, Just War i Vladimir 518

Vydáno 13.04.2016 | autor: Dominik Pavliš

Letní festivalová sezóna se kvapem blíží, ještě před ní se ale organizátoři jednoho z nejvýraznějších žánrových festivalů u nás rozhodli uspořádat jeho odnož v klubovém měřítku. Jarní Mighty Sounds potěšil mnoho fanoušků, kteří se sešli v pražském MeetFactory.

LIVE: Jarní Mighty Sounds: tvrdá muzika ovládla MeetFactory, hráli Acidez, Just War i Vladimir 518 V MeetFactory bylo hodně živo. Foto: Vojtěch Florian

JARNÍ MIGHTY SOUNDS
MEETFACTORY, PRAHA
9. 4. 2016

Celá akce věnována především vyznavačům kvalitního punkrocku, hardcore, ska a stylů jím podobným, odstartovala v 16:00. První kapelou se místo anoncovaných Criminal Colection, kteří z pracovních důvodů, bohužel, nemohli vystoupit, stali punk-rockový Rabies z Bystřice nad Pernštejnem, kteří zajistili důstojný začátek festivalu. Po nich následovala opět tuzemská kapela DiscoBalls se svým ska-soulem a charismatickou frontmankou.

Mighty Sounds: třídenní oslava tvrdé muziky

Na druhé stagi se představila skate-punková skupina Krang, která si za své krátké působení na klubové scéně vydobila slušné renomé. Zajímavostí je, že jejich klip k písni OK USA! na svém facebookovém profilu sdílel Jean-Claude van Damme. Po přesunu na hlavní pódium svoji energickou show předvedli osmičlenní The Prosecution. Kolem sedmé hodiny večerní patřilo 40 minut věčně pozitivně naladěnému Rocky Leonovi, kterého na 10 minut zradila technika. Pauzu vyřešil zahráním pár skladeb pouze na ukulele. Bohužel jeho vystoupení působilo nekompaktně a lehce nudněji.

O hodinu později už patřila stage Vladimírovi 518, který zahrál několik věcí ze své sólové tvorby a nevynechal ani skladby od PSH. K duu V518 a DJ Miku Trafikovi se poté přidali psychobilly-punkový The Rocket Dogz a toto spojení dopadlo více než na výbornou! Při setu znovuobnovených The Gangnails zaplesalo nejedno srdíčko vyznavače punku ve všech podobách a s úderem půl desáté se rozjel očekávaný koncert prvního headlinera, kdy vystoupili Acidez - hrdí následovnící kapel jako jsou The Casualties či Exploited. Hardcore punk, který tato čtveřice přivezla z Mexika, nenechal nikoho klidným.

Svých 40 minut si odehráli již výše zmiňovaní The Rocket Dogz v samostatném koncertu a předvedli to nejlepší, co můžeme v tomto žánru v České republice vidět. Není pochyb o tom, že spousta lidí přišla díky účasti kapely Talco a není divu. Kapele to skvěle šlapalo a dav se výborně bavil. Poslední kapelou byli pražští Just War a o zakončení celého festivalu se postarali Djs Rambo a Zadnice aka členové kapely Prague Conspiracy.

MeetFactory se na tento jednodenní festival osvědčilo skvěle, zvuk byl na obou stagích nadprůměrný a organizace nekolísala. Od návštěvníků se sešlo spoustu pozitivních ohlasů a tak doufejme, že se zase za rok sejdeme na tom samém místě. Teď už nezbývá nic jiného, než se těšit na letní Mighty Sounds, který se uskuteční od 22. - 24. července v Táboře. Na viděnou!

text: Dominik Pavliš, foto: Vojtěch Florian

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít