LIVE: Jarní Radost Anety Langerové: V Ostravě jí diváci vestoje tleskali hned třikrát

Vydáno 08.04.2016 | autor: Hana Poláchová

Aneta Langerová i na jaře pokračuje ve svém turné k albu Na Radosti. Poté, co v březnu v Praze obdržela dvouplatinovou desku za prodej více než 12 tisíc nosičů, se s kapelou a smyčcovým triem vydali také do Ostravy. Soudě podle hlasitých ovací publika si i tentokrát každý nabral radosti plné hrsti.

LIVE: Jarní Radost Anety Langerové: V Ostravě jí diváci vestoje tleskali hned třikrát Jarní Radost Anety Langerové: V Ostravě jí diváci vestoje tleskali hned třikrát

ANETA LANGEROVÁ
DK AKORD, OSTRAVA
6. 4. 2016

Zpěvačka vyzrála v sebevědomou ženu, která své písně nejen prezentuje, ale i prožívá. Jistě velký podíl na tom má i producent a spoluautor alba Na Radosti Jakub Zitko, který v doprovodné kapele hraje na klávesy. Se smyčcovým triem (Veronika Vališová, Vladan Malinjak a Dorota Barová), kytaristou Ludvíkem Kulichem, basákem Jakubem Vejnarem a bubeníkem Martinem Kopřivou vystoupili také v ostravském DK Akord. Sál byl pestře obsazen, od dětí po posluchače dříve narozené. A jejich očekávání se určitě vyplnila. Aneta s kapelou zařadila písně ze všech svých alb, ačkoliv prim hrálo aktuální Na Radosti.

LIVE: Písně Anety Langerové zrají jako víno

Krátce po dvacáté hodině zazněl divadelní gong a poslední opozdilci se usadili na svá místa. Celý koncert byl uveden instrumentálním intrem. Kapelu zpěvačka uvedla dvakrát, ovšem hudebníci si to zasloužili. Každý z nich měl několik sól, Martin Kopřiva si zahrál i na valchu, Jakub Zitko na kytaru. Smyčcové trio pobavilo slunečními brýlemi, technik přitancoval s kytarou. Aneta hrála na kytaru, foukací harmoniku nebo tamburínu.

Aneta Langerová převzala v Praze dvouplatinovou desku

Došlo i na různé efekty, ať už vizuální a světelné nebo praskání ohně šumavských kamen. Návštěvníci byli ke zpívání vyzvání již při čtvrté písni a svého úkolu se zhostili velmi dobře, ačkoliv většinu koncertu si raději potichu užívali působivou atmosféru. Vystoupení ocenili bouřlivým potleskem, po hře na valchu aplaudovali a celý výkon byl odměněn trojnásobným standing ovation. Za to se Aneta vrátila s druhým přídavkem, když přišla sama a zasedla ke klavíru.

vložte odkaz, text nemažte

Setlist: Intro, Dívka, Svatá Kordula, Malá mořská víla, Jiný sen, Možná, Tragedie u nás na vsi, V bezvětří, Slova z hor, Maják, Vzpomínka, Stačilo říct, Divoká hejna, Bříza, Nevěsta, Tráva, Vysoké napětí. Přídavky: Voda živá, Na Radosti

Text a foto: Hana Poláchová

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít