LIVE: Korben Dallas a Kieslowski - sázka na kontrasty

Vydáno 24.04.2016 | autor: redakce

Není to tak dlouho, kdy Korben Dallas zavítali do jihomoravské metropole, naposledy je totiž brněnsko-slovenští fanoušci mohli vidět na dvojkoncertu se Zrní. Tentokrát s nimi hrál jiný český host, akustické duo Kieslowski

LIVE: Korben Dallas a Kieslowski - sázka na kontrasty Korben Dallas hráli v České republice tři večery po sobě

KORBEN DALLAS + KIESLOWSKI
FLÉDA, BRNO
21. 4. 2016

A právě příjemně zadumaní Kieslowski dostali prostor v první polovině večera, do kterého vpluli Normandií, což je skladba z alba Mezi lopatky, na němž spolupracovali s Janem P. Muchowem a na jejím zvuku je to hodně slyšet. Po sérii skladeb ze zmíněného alba následovala starší píseň Klidná noc z alba Na nože a dále akusticko-folková minisérie se skladbami Jinde a Spolu. To se posluchač mohl cítit opravdu jako někde jinde - v nějakém malém klubu, protože přesně taková vládla během koncertu atmosféra a probíhala tak i vzájemná komunikace mezi hudebníky a publikem. Jedním z vokálních hřebů jejich vystoupení byla Andělská, a to díky jejich opravdu andělskému proplétání hlasů, které hladí uši i duši, podobně jako Doteky.

VIDEO: Korben Dallas a Aneta Langerová sní společný Sen

Po krátké pauze došlo už na slovenskou kapelu Korben Dallas, která ale tentokrát nevystoupila v obvyklé tříčlenné sestavě, ale s kytarovou posilou Ľuba Petruška. Koncert tak dostal mnohem rockovější nádech, v němž ale občas bohužel zanikal pro kapelu charakteristický sametový hlas Juraje Benetina. V úvodu jejich setlistu nechyběl mix nejznámějších skladeb jako Bolo nebolo, Za sklom nebo Kam ideme, jejichž texty spolu se zpěvákem zpívalo s velkým zanícením v sále početné slovenské publikum. Za účelem kontrastu nasadili po sobě asi nejvíce rockovou skladbu Zlatý jeleň, po níž následovala jedna naopak z nejklidnějších skladeb z jejich repertoáru s názvem Trofeje.V průběhu koncertu také vzpomenuli smrt Prince, když bubeník v rámci svého povídacího okénka prozradil, že Juraj si před příchodem na pódium v zákulisí přehrával jeho skladbu, k níž se nakonec i v závěru odhodlal a sólově zahrál a zazpíval jeho Purple Rain. Mezi posledními skladbami zazněla Pec a Beh, během nichž Benetin ostýchavě až dojatě přijímal přízeň publika. Nakonec však jako správný rocker pozval celou Flédu do hospody (kdyby se našla taková, kam by se všichni vlezli).

vložte odkaz, text nemažte

Tento koncert spojil na jednom pódiu dva odlišné interprety a pod pódiem pravděpodobně také dvě různá publika. A i když jejich projevy jsou takto rozdílné (niterní Kieslowski oproti energickým rockerům z Korben Dallas), minimálně v rovině obsahové mohlo dojít k obohacení všech zúčastněných složek.

Po Brně zamířili Korben Dallas i do hlavního města, v Praze hráli v Jazz Docku hned dva večery po sobě a role hosta se ujala Aneta Langerová

text: Nikola Illeová, foto: Valentina PHOTO

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít