LIVE: Kryštof hrál v Českých Budějovicích přes tři hodiny

Vydáno 08.04.2018 | autor: redakce

Ani jihočeská metropole neunikla návštěvě skupiny Kryštof, která sem zavítala v rámci akustické šňůry Jenom Písničky tour. Dvě beznadějně vyprodaná vystoupení za sebou dokazují, jak velké popularitě se formace těší. Tříhodinový koncert, prokládaný vtipnými historkami, mexickou vlnou či plavbou na nafukovacím člunu, byl vskutku originální.

LIVE: Kryštof hrál v Českých Budějovicích přes tři hodiny LIVE: Kryštof hrál v Českých Budějovicích přes tři hodiny


KRYŠTOF
KD METROPOL, ČESKÉ BUDĚJOVICE
7. 4. 2018

Malá scéna, intimní prostředí, jemná světla, to vše vyvolávalo příjemnou atmosféru. Když ale krátce po devatenácté hodině na pódium vstoupil pokorně Richard Krajčo, diváky naprosto odzbrojil písní Jeviště. Nádherná aranž v kombinaci s Krajčovo hrou na kytaru a úchvatným zpěvem ohromila návštěvníky. Po velmi pomalém rozjezdu přišli další členové a když byli kompletní, za jejich zády se rozsvítila veliká číslice 25. Strohé pódium tak bylo pouze dočasným klamem.

FOTOREPORT: Kryštof nabídli v Českých Budějovicích Jenom písničky. A taky historky

Zazněly například energické Šňůry či Rubikon v novém, takřka nerozpoznatelném hávu nebo starší píseň poHádkách. Překvapivě se hned dvou verzí dočkala skladba Lampión. Tu doplnila OstravSKA variace, která dala vyniknout nadání Krajča, jenž v těchto chvílích spíše připomínal Jaromíra Nohavicu.

Největší úspěch první poloviny večera ale zaznemenal song Tak pojď hledat břeh, během kterého bylo těžké se udržet v sedadlech. Není divu, koho by tato rozverná píseň nechala v klidu? Velmi překvapivým rozhodnutím byl mix skladeb, které se skupina rozhodla zahrát společně. Zrychleně podaný Atentát s Cestou rozhodně nebyly správnou volbou. Během tohoto mixu, v němž byla zakomponovaná melodie Po kouscích, skočil Richard Krajčo do nafukovacího člunu a "plaval" mezi lidmi.

INTENZIVNÍ PROŽITEK

Do publika se vrátil ještě jednou, to když zpíval Obchodníka s deštěm. Nejvýraznější dojem ale zanechala píseň, kterou skupina hrála naposledy v roce 2006. V protisměru "jel" Richard Krajčo s Evženem Hofmannem a jednoznačně to byla emočně nejsilnější chvíle večera. Ticho, jen Richardův hlas a dobře volená světla vedla k velmi intezivnímu prožitku.

Po třech hodinách hudby, ale i příběhů a historek nastal konec. Závěrem zněly Křídla z mýdla, Cosmoshop a Inzerát. Poslední položka trvala asi deset minut a proběhla během ní mexická vlna. Jako úplné překvapení na konec ale ještě přišla hitovka Zůstaň tu se mnou, která se od loňského vydání stále těší neskutečné oblibě.

Nutno podotknout, že když už se Kryštof rozhodli jet do divadel a malých sálů, mohli tomu uzpůsobit i setlist. Upozadit tedy energické a "taneční" písně a dát prostor těm pomalejším, pro které se divadla přímo nabízejí. Také délka vystoupení (tři a čtvrt hodiny) už byla pro leckoho přepálená, proto nebylo ničím výjimečným, když se lidé zvedali na toalety, což narušovalo jinak plynulý průběh vystoupení. V tomto případě by možná přišla vhod krátká pauza.

Emocemi bující koncert přesto zanechal v publiku hluboký dojem, který jen tak nepomine.

text: Lada Sojková, foto: Pavel Sojka

Témata: Kryštof, Richard Krajčo, Jenom písničky tour

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít