LIVE: Kryštof předvedli v Brně světovou show

Vydáno 25.10.2015 | autor: redakce

Kryštof se po povedených Kryštof Kempech na více než rok odmlčeli, aby měli dostatek času na přípravu nového alba. Srdcebeat vyšel v červnu a nyní  si můžou diváci písně poslechnout naživo. Navzdory navýšení kapacity je aktuální halové turné kompletně vyprodané. A není se čemu divit - k vidění je totiž show světových parametrů, na českou kapelu nevídaná.

LIVE: Kryštof předvedli v Brně světovou show Kryštof předvedli v Brně světovou show

KRYŠTOF
RONDO, BRNO
24. 10. 2015

Na druhý brněnský koncert se diváci u haly Rondo začali scházet už před čtvrtou hodinou odpoledne. První vystoupení přitom začalo až po sedmé večer. To na pódium vletěla skupina Mirai, kterou diváci Kryštof mohou znát už z loňského koncertu v Semilasse. Jako druhá se na scéně objevila písničkářka Lenny v doprovodu své skupiny.Kryštof letos pojal koncerty novým způsobem. Diváky velmi vítanou novinkou bylo jistě pódium, které se rozšířilo o půlkruhové molo, jež sahalo téměř do poloviny haly, skupina tak byla fanouškům mnohem blíže. Richard Krajčo se nebál vejít přímo mezi diváky a za zpěvu první písničky Cesta si prodíral cestu skrze ně až ke svým spoluhráčům. Při duetu Přiznání na pódium vstoupila opět Lenny a diváci si ji mohli poslechnout i v češtině. Spolu s Kryštofem si zazpívala také písničku Ženy, po které daroval Krajčo divačce růženín a oznámil, že kámen si při odchodu může vzít kterékoli žena, aby měla dostatek lásky na rozdávání.

FOTOREPORT: Brňané se s Kryštof proletěli Vysněnokrajinou i podruhé

Koncert pokračoval písní Vysněnokrajina, během níž se zpěvák proletěl nad hlavami diváků. V té chvíli jakoby skupina Kryštof neexistovala, všichni pozorovali jen Richarda Krajča, plavajícího v prostoru mezi obrovskými lampiony sem a tam a užívali si kouzlo okamžiku.  Po několika dalších písních se Krajčo ocitl na malém pódiu v zadní části haly, kam si vytáhl náhodnou divačku z davu. V její společnosti zazpíval píseň Křídla z mýdla, která v rychlejší úpravě bohužel nezněla moc dobře a byla jedinou slabší chvílí koncertu.Jako poslední zazněla titulní skladba z nového alba Srdcebeat. Skupina se ale za obrovského řevu a jásotu celé haly ještě dvakrát vrátila. Poprvé zazněla starší píseň Cosmoshop, ve které se Richard Krajčo opět prolétl vroucím kotlem brněnské haly. Jako druhý přídavek následovala aktuální hitovka Ty a já, kterou se s diváky definitivně rozloučili.

Během koncertu přišly na řadu i konfety, na které jsou návštěvníci už zvyklí z minulého turné, a kouřové efekty. Písničky byly doplněny projekcemi za hlavním pódiem, které vhodně dokreslovaly hranou hudbu. Příjemně se také střídaly písničky svižnější a klidné, starší a nové.

Celkově se dá říct, že Kryštof předvedl úžasnou show, za kterou by se nemusela stydět světová skupina. Otázkou zůstává, jestli chce v nastoleném tempu pokračovat dál a stále si před sebe stavět nové a nové mety. Co asi vymyslí příště?

text a foto: Romana Šlapáková

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít