LIVE: Lake Malawi v Praze dokázali, že jejich hudba je nadčasová a světová

Vydáno 06.05.2016 | autor: redakce

Lake Malawi zavítali do komorního sklepního prostoru Café V lese v "hipsterské" Krymské ulici Prahy. Klub byl zcela zaplněný. Nadějný projekt kolem Alberta Černého, který navazuje na tvorbu již zaniklých třineckých Charlie Straight, ukázal, že by si zasloužil uspět i v zahraničí.

LIVE: Lake Malawi v Praze dokázali, že jejich hudba je nadčasová a světová Lake Malawi mají velký potenciál. Foto: Jitka Janů

LAKE MALAWI
CAFÉ V LESE, PRAHA
5. 5. 2016
(fotografie jsou ilustrační, pocházejí z březnového koncertu v Brně)

Skupinu s Albertem tvoří Jeroným Šubrt, Patrick Karpentski (Toxique) a místo Pavla Pilcha (ex Charlie Straight) zaujal nový mladý bubeník Tonda Hrabal, který s nimi vystupuje od března letošního roku. Na koncertě představili své EP We Are Making Love Again. Koncert začali pomalou písní, která na konci vygradovala. Albert uvítal diváky otázkou, jak jste se těšili, a uvedl, že si myslí, že tenhle večer bude pěkně "hustý". Druhá písnička už byla plná energie, Albert seskočil z pódia a proběhl se mezi nadšeným publikem. Další píseň I Swam The Sea věnoval všem lidem, kteří překonávají nebo již překonali velké životní problémy.

Lake Malawi představili na Flédě nového bubeníka

Pohyby roztančeného Alberta uvítaly především nadšené mladé fanynky, kterých bylo požehnaně. Píseň In The City věnoval lidem, kterým "hustě" změnilo život přestěhování právě do matičky Prahy. Během koncertu vyměnil frontman elektrickou a klasickou kytaru za klávesy. U písně Day For Finding Someone mu zpívající publikum pomohlo doprovodit refrén písničky. Dále zavzpomínal, že jedna jeho píseň vznikla díky tomu, že se probudil v cizím bytě, nevěděl, jak se tam ocitl, místo velkého přemýšlení si lehl na matraci, vzal kytaru a začal skládat. Poznamenal také, že jeho mamka neumí anglicky, ale že pocitově pozná, o čem tam daná písnička je.

LIDÉ ODCHÁZELI VESELÍ

Zazněla i písnička Coco z repertoáru zaniklých Charlie Straight. Na konci písně rozjel improvizaci. Poděkoval Davidu Švagrovi, který ho do tohoto klubu pozval, a opět zmínil, že je to hustý, že by tu mohli hrát každý týden, protože se mu tam zalíbilo. Na konci setu zahráli Aubrey a Chinesse Trees. Kapela sklidila obrovský potlesk. Lidé si vyžádali přídavek v podobě dalších dvou písní.

vložte odkaz, text nemažte

Večer se vydařil, Lake Malawi ukázali lidem, že mají v sobě obrovský potenciál, který je škoda si nechat jen u nás v Čechách - zasloužili by si úspěch i v zahraničí. Jejich hudba je nadčasová a hlas Alberta snadno rozpoznatelný a zapamatovatelný. Také proto odcházeli lidé z koncertu veselí, nabytí pozitivní energií a někteří si cestou domů popěvovali jejich písničky.

text: Hana Bukáčková, foto: Jitka Janů

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít