LIVE: Lenka Dusilová oslavila život (Ba)romanticky s Longital

Vydáno 01.04.2016 | autor: redakce

Lenka Dusilová oslavuje život koncertním turné, na němž vystupuje buď sólově, anebo s Baromantikou a dalšími zajímavými hosty. Druhý případ se týkal i brněnského koncertu, ke kterému přizvala slovenské Longital.

LIVE: Lenka Dusilová oslavila život (Ba)romanticky s Longital Lenka Dusilová a Baromantika v Brně. Foto: Kamil Till

LENKA DUSILOVÁ & BAROMANTIKA
SONO MUSIC CLUB BRNO
30. 3. 2016

Jako první se toho večera představili právě slovenští čarodějové Longital. Ti se v poslední době s návratem klavíristy a bubeníka Marána Slávka vynořili z hlubin elektronických experimentů zpět na akustickou zem, aniž by se ale cokoliv vytratilo z vokální expresivity doplňující se dvojice charizmatické zpěvačky a basistky Shiny a kytaristy Daniela Salontaye. Trojice odehrála zvukově velmi barevný set, díky flexibilnímu střídání a prolínání bicích s klávesami a také používáním hry smyčci, kdy kytarista v kombinaci hry na akustickou kytaru smyčcem a efektu dosáhl zvuku houslí.

Lenka Dusilová a Baromantika oslavovali život v Brně, vystoupili i LongitalLenka Dusilová nabídla posluchačům ochutnávku ze svého repertoáru s kapelou Baromantika a sólové tvorby a zařadila také písně, které běžně na koncertech nehrává. Z těch nejnovějších nechyběl například hned na začátku Epitaph, Tětiva nebo temperamentní Ricardo, kde se povedlo i světelně vytáhnout dialog obou klavírů, tedy Beáty Hlavenkové a Matěje Belka, který v kapele vystřídal Viliama Béreše. Z těch méně hraných se dostala na setlist i Tichá-Černá, na albu v provedení jako duet Dusilové a Davida Kollera. Toho ale velmi zdařile zastoupil od bicích Martin Novák, který se jinak běžně uplatňuje ve vokálech. Ze starší sólové tvorby Lenky Dusilové zazněla skladba Pro tebe a rockové Tělo se dvěma elektrickými kytarami a baskytarou. Rockové riffy vzápětí vystřídala dubstepová Valerie a Lenčina slabá chvilka v textu v písni Baromantická.

LIVE: Ostrava držela rytmus s Baromantikou Lenky Dusilové

Dusilová se představila také sólo v polské skladbě Duszo moja, která se od dekadentnosti a meditativních ploch klavíru zcela plynule přehoupla do Indiánek. Obě vystupující kapely se též v průběhu večera spojily v úplné novince Divoko, kde hlavní zpěv převzala od Lenky Dusilové Shina a Dusilová pak dotvářela atmosféru vokálem a "krabičkami". Baromantika pak zahrála ještě z poslední desky Takafei. A nechyběl samozřejmě přídavek v podobě veselých beatboxových Ptáků a Noni jamu.Dusilová předvedla jako vždy famozní pěvecký výkon, který nezastínilo ani pár drobných přešlapů, taktéž ani kapela nezklamala, naopak příjemně překvapil Martin Novák coby zpěvák. Jen atmosféra byla kvůli místům k sezení spíše akademická než oslavná.

text: Nikola Illeová, foto: Kamil Till

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít